Solskjaer, “Neler olacağını birlikte göreceğiz”

Ole Gunnar Solskjaer, Molde ile olan sözleşmesinin Manchester United’a atanmasından önce sonlandırıldığını söyledi. Geçici olarak takımın başına geçen ve olağanüstü başarılara yelken açan Ole Gunnar Solskjaer, Molde ile olan sözleşmesinin feshedildiğini itiraf etti.

Solskjaer’in United’a gelirken sezon sonu Molde’ye döneceği biliniyordu. Molde olan üç yıllık sözleşmesinin kaldırıldığı ve United’a gelebilmesi için bunun olması gerektiğini söyleyen Solskjaer, “İşimi yapmak için buradayım. Kulüpler ve menajerler arasında ikili sözleşmeler olamaz. Buraya gelebilmem için sözleşme imzalamam gerekiyordu. Bunun için orada ayrılıp burayla sözleşme imzaladım. Buraya sadece heyecanlanmak için gelmedim” dedi.

Son zamanlarda aldığı harika sonuçlarla tarafları tekrar Manchester United’a bağlayan Norveçli, uzun vadeli bir kontrat bekliyor. Yarattığı etkinin büyük ses getirmesinin ardından böyle bir şeye engel olmayacağını belirten Solskjaer, kulübün efsanesi olan Ferguson’dan da tam destek almış durumda.

İlk maçta evinde mağlup olduğu PSG karşısında deplasmanda tarih yazan Manchester United’da Solskjaer’in uzun vadeli takımda kalması gerektiği konuşuluyor. Kulübü hakkında açıklamalarda bulunan Gunnar, “Bu çocukları yönetmeyi seviyorum, burada olmak hoşuma gidiyor. Her zaman söylediğim gibi elimden ne geliyorsa bu takım için yapmaya çalışıyorum, tek yaptığım bu. İleride neler olup bitecek zamanla göreceğiz” dedi.

Mourinho sonrası alınan harika sonuçlar ve geçmişte yaşanılan kenetlenmeyi yaşayan United cephesinin teknik adamla yakın zamanda uzun vadeli bir sözleşme imzalaması bekleniyor.

Hafta sonu oynanacak olan Arsenal maçı öncesi sakatlıklar hakkında da konuşan teknik adam, “Martial, Herrera ve Matic bu maçta sakatlık yaşayabilir. Onların bizimle olmayacağını düşünüyorum” dedi.

Leave a Comment