Solskjaer: “Manchester’dan ayrılmak istemiyorum”

Ole Gunnar Solskjaer, Newcastle’a karşı alınan 2-0 galibiyetin ardından Manchester United’dan ayrılmak istemediğini itiraf etti.

Marcus Rashford ve maça ikinci yarı dahil olan Romelu Lukaku’nun golleri United ‘ın Solskjaer’ la mükemmel bir başlangıç ​​yapmasını sağladı. Norveçli çalıştırıcı ilk dört maçında dört galibiyet almış oldu.

Mourinho döneminde büyük problem olan hücum sorununu çözen geçici menajer ilk 4 maçında 14 gol atma başarısı gösterdi. Dördüncü sırada yer alan Chelsea ile puan farkını 6’ya indiren Manchester United ile beşinci sırada yer alan Arsenal arasında sadece üç puan fark var.

Sezon sonuna kadar görevde kalması planlanan Solskjaer Mayıs ayında ayrılmak istemediğini belirterek, “Tabii ki istemem, istemiyorum” dedi. Sözlerine devam eden Solskjaer, “Çok iyi bir oyuncu grubu, harika bir atmosfer, ama bir sonraki oyun, bir sonraki oyun, bir sonraki oyun ve burada olduğum sürece işimi yapmaya devam edeceğim” dedi.

Norveçli menajer harika başlangıcıyla, Sir Matt Busby’nin daha önce United’da elde ettiği harika başlangıca ortak oldu. Ekstra olarak Sir Alex Ferguson’un yaklaşımını aklından çıkartmadığını söyleyen Solskjaer kazanmak için meydan okuyacağını söyledi. Yakaladığı başarı ve form hakkında konuşan Solskjaer, “Bu kitaplarda olacak ama benim düşündüğüm bir şey değil. Sadece bir sonraki oyunu düşünüyorum çünkü dört maç kazanırsanız, bu kulüpte dört tane daha kazanabilirsiniz, olması gereken standart. O hep bize meydan okurdu, elbette dört tane kazandığımızda yeni bir dördü düşünebiliriz” dedi.

Newcastle karşılaşmasındaki performansıyla öne çıkan Rashford’ı da değerlendiren Norveçli, “Maçın üstesinden geldi. Kazandı, mücadele etti, kaçtı, kesinlikle en iyi dokuz olacak. Ama bizim Rom’umuz var, bu yüzden bazen sağda, bazen solda, bazen de ortada oynayacaktır. Yeterli süreler bulacaktır” diye belirtti.