Solskjaer, “Liverpool maçında güvenlik korkum yok”

Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer, Liverpool ile Anfield’da karşılaşacakları maç için herhangi bir güvenlik problemi ile karşılaşacaklarını sanmadığını söyledi.

Liverpool taraftarlarının takım otobüsünü karşılamak istediği hakkında sorulan soruya Solskjaer, “Anfield’da oynanacak maç için güvenlik korkum yok. Anfield’da ya da Avrupa’nın çeşitli takımlarına karşı oynanan maçlarda sahada olduğunda sana bağırmaları ya da baskı altına almaları normal fakat bunları hissetmiyorsun. Bizi sindirmeye çalışacaklar, sınırlarının yettiği kadar üstümüze gelecekler” dedi.

Konu hakkında Merseyside Polis Departmanı’da bir açıklama yayınladı. Yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Merseyside Polisi, her iki kulübün taraftarlarının güvenli ve keyifli bir öğleden sonra geçirmesini sağlamak için 19 Ocak 2020 Pazar günü Anfield’daki Premier Lig maçından önce Liverpool FC ve Manchester United ile birlikte çalışacak”

Başmüfettiş Matt Boyle: “Her maçta olduğu gibi; Pazar günkü maçın öncesinde de kapsamlı ve uygun bir polis operasyonu gerçekleştirildi; hem kulüpler hem de taraftar gruplarıyla irtibat kurduk. Maçın herkes için sakin ve iyi geçmesi için gerekli adımları attık. Anfield’deki tüm Premier League fikstürlerinde olduğu gibi, Liverpool City Council tarafından sağlanan; mobil CCTV ve Köpek Bölümü, atlı polis ve Ulusal görevliler dahil olmak üzere uzman kaynaklar tarafından hem üniformalı hem de düz giyinmiş görevlilerimiz olacak. Ayrıca gün boyunca uygulayacağımız planımız olacak. Bu standart bir prosedür” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment