Solskjaer: “Kazanmak için sahaya çıkmalıyız!”

Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer, Manchester Derbisi öncesi düzenlediği basın toplantısında maçı ve takımını değerlendirdi.

Hafta sonu oynanacak olan zorlu Manchester Derbisi öncesi basının karşısına geçen Norveçli menajer, takımının durumundan ve oynanacak maç hakkındaki düşüncelerinden bahsetti.

Sözlerine hafta sonu oynanacak olan zorlu maç ile başlayan Solskjaer, akıllarından geçen tek şeyin sahadan galibiyetle ayrılmak olduğunu söyledi. Solskjaer, “Odak noktamız sadece bu oyuna ait ve son bulacağımız yer değil. Sadece mümkün olan en iyi Manchester United olmalı ve kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız. Böyle maçları kazanmak bir üst sıraya çıkmak, kupa almak ya da finale çıkma anlamları taşır. Diğer takımların yaptığı şeyi kontrol edemiyoruz. Sadece kendimiz devam etmeliyiz, kendimize meydan okumalıyız ve tabii ki onları adil bir mesafede tutmalıyız. Pazar, kendimizi iyi bir takıma karşı test etmek için iyi bir şans. Kazanmak için orada bulunmalıyız. Onların ne denli iyi olduklarının farkındayız, kendimizi test etmek ve değerlendirmek için bir avantaj” dedi.

Takımının geçtiğimiz hafta puan kaybetmesine rağmen son dönemlerde etkili bir performans gösterdiğini de savunan Solskjaer, “Her şey bizim elimizde değil, biliyorum pek fırsat bulamadık fakat savunma anlamında da başarılı işlere imza attık. Çok az bir zaman önce Southampton’a karşı farklı bir galibiyet aldık ve üretkenlik gösterdik. Aynı şeyi Real Sociedad karşısında da sürdürdük. 0-0 bizim için uygun bir skor değil bunun farkındayım fakat bu sadece bizim elimizde olan bir şey değil. Kendi açımızdan bazı şeyleri değiştirmek için fırsat arıyoruz” ifadelerini kullandı.

Takımının sakatlık durumu ve eksik oyuncuları hakkında da bilgi veren Solskjaer, konuşmalarında David De Gea’nın yokluğunda kaleyi koruyan Dean Henderson’a destek mesajları verdi. Solskjaer, “Etrafta iyi oyuncuların olmasının güzelliği, devreye girmeye hazır olmaları ve Dean’in Palace’a karşı gerçekten iyi oynamas biziö için çok önemli. Birkaç oyuncuyu yakında geri almayı düşünüyoruz fakat şu an için durum bu. Palace’a karşı eksik kalan oyuncuların sahada olacağına dair herhangi bir söz veremem. Sanırım yine aynı kadro orada olacağız, bir fark olmayacak” dedi.

Kaynak: https://www.manutd.com