Solskjaer: “Kapıdan girdiğim andan beri spekülasyonlar var!”

Geçtiğimiz hafta Tottenham’ı 3-0’lık skorla mağlup ederek, Liverpool’a karşı alınan 5-0’lık yenilgiyi telafi eden United’da Ole Gunnar Solskjaer, hafta sonu oynanacak Manchester derbisini değerlendirdi.

Sezonu hayli dalgalı form grafiğiyle sürdüren ve United’daki geleceği tartışma konusu olan Ole Gunnar Solskjaer derbinin büyük bir öneme sahip olduğunu söylerken; “Bu bir Manchester derbisi ve herkes neyin tehlikede olduğunu biliyor. Tabii ki çok özel bir maç. Taraftarımızın karşısında en son Manchester derbisi oynadığımızda, stattaki atmosfer inanılmazdı” şeklinde konuştu.

Ronaldo başta olmak üzere takıma yapılan büyük ve sükseli transferlerin takım kimyası üzerinde yarattığı negatif etki tartışma konusu olurken Ole, bunun gerçek olmadığını belirtti ve “Takımdaki herkes birbirine çok yakın. Kazanmak için birbirlerine ihtiyaç duyduklarını ve takım ruhunun önemli olduğunu biliyorlar” dedi.

Ek olarak Cristiano’nun geri dönüşü sonrası her hafta cevaplamak zorunda olduğu Ronaldo sorusuna Solskjaer; “O, bu gezegendeki gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri. Üzerimizdeki etkisi muazzam. Takım için çalışıyor, goller atıyor. Muhteşem bir profesyonel. İnsanlar nasıl onun gelişinin olumsuz etki yarattığını söyleyebilir, anlayamıyorum” sözleriyle karşılık verdi.

Takımıyla ilgili haberleri de aktaran Norveçli çalıştırıcı, Varane’ın dört ila beş hafta takımla birlikte olamayacağını, Lindelöf’ün durumunun ise şüpheli olduğunu söyledi. Koltuğu hakkında bitmek bilmeyen söylentileri de es geçmeyen Norveçli çalıştırıcı; “Üç yıl önce bu kapıdan girdiğim andan beri spekülasyonlar var. Liverpool’a yenildik Manchester United’ın menajeri olduğunuz zaman kolay bir serüveniniz olmasını beklemiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.manutd.com/