Solskjaer heyecanlı bir derbi bekliyor!

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Manchester derbisinin heyevan verici bir şekilde geçeceğini düşündüğünü dile getirdi.

Derbi öncesi basın toplantısına çıkan Norveçli teknik adam derbinin her zaman olduğu gibi heyecanlı geçeceğini ve iki formda takımın karşılaşacağını söyledi. Solskjaer, Manchester City’nin Real Madrid zaferinin ardından Carabao Cup’ı da müzesine götürmesinden dolayı kendilerine güveneceklerini de sözlerine ekledi. Solskjaer, “Güvenleri yerinde, iyi bir formdalar. Real Madrid’i deplasmanda yenip bir de Carabao Cup’ı kazandılar. Bunlardan dolayı kendi oyunlarını oynayacaklarından eminim. Umarım geçmişte olduğu gibi aynı taktikle sahada yer alırlar” dedi.

Sözlerine devam eden Solskjaer Premier Lig yarışından ve FA Cup planlarından da bahsetti. Ole, “Kendimize odaklanmalıyız, gelişmeye ve sonuç almaya devam etmeliyiz. Biliyorum kolay olmayacak. Wolves yarışın içinde yer alıyor. İlk dörde girmek isteyen birçok takım var. Sadece yapmamız gereken kendimizi sahaya vermeliyiz ve kadromuzu iyi yönetmeliyiz. Manchester City ve Tottenham maçlarından altı puan alabilirsek kendimizi iyi hissedebiliriz. FA Cup için hedeflerimiz belli kupayı almak istiyoruz. Tek bir yoldan ilerlemek bizim için doğru değil” ifadelerini kullandı.

Bu hafta oynanan FA Cup maçında yıldızlaşan Ighalo hakkında da konuşan Solskjaer; “Onu buraya getirirken neler yapabileceğini biliyorduk. İçeri giriyor, topu sürüyor ve pozisyonlar hazırlıyor. Onunla çok mutluyum. Bize Mason Greenwood ile Anthony Martial’i taze tutma şansı veriyor” diye konuştu.

Leave a Comment