Solskjaer: “Herkes onu geri getirdiğimiz için çok mutlu!”

Yarın oynanacak Newcastle United maçı öncesi basının karşısına çıkan Ole Gunnar Solskjaer, maç ve Ronaldo hakkında gelen soruları yanıtladı.

Özellikle Ronaldo’nun sahaya çıkıp çıkmayacağı tüm Ada basını ve dünya için merak konusuyken Norveçli isim, sorulara açıklık getirdi: “Herkes onu geri getirdiğimiz için çok mutlu. Cumartesi gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi bir sezon öncesi geçirdi ve milli takımı için oynadı. Bir noktada sahaya çıkacağı kesin.”

Açıklamalarında Ronaldo’nun büyük olasılıkla şans bulacağı sinyallerini veren Nordik çalıştırıcı: “Kariyerinde neler başardığını ve daha fazlasını kazanmak için geldiğini biliyoruz. Hayatını üst düzey bir profesyonel disipliniyle yaşadı. Hazırlık çalışmalarını gerçekten en iyi yapan kişiydi. 45 dakika önce gelir, antrenmandan önce ve antrenmanda tüm bunları yapan çocuğa bakardık. Şimdi tüm oyuncularda aynı etkiyi yaratacak.”

Yapılan transferlerin ardından takımın aldığı şekil ve hedefleri de sorulan Norveçli menajer, “Takımın odağı gelişti. Ronaldo ve Varane geliyor. Bu tip kazanma ruhuna sahip isimleri saklayamazsınız. Onlar varken antrenmanda %95’inizi veremezsiniz. Kendilerinden ve takımdaki herkesten bekledikleri şey bu” ifadeleriyle oluşan zihinsel değişimin sinyallerini de verdi.

Kırmızı Şeytanlar’ın menajeri, Fred ve Brezilya Milli Takımı’nın yaşadıklarına da değindi: “Herkes, milli oyuncular, kulüpler, milli takımlar… Herkes için kayıp, çok büyük kayıp yaşandı. Büyük bir saçmalıktı. Oyuncular oynamak istiyor. Tabii ki içinde bulunduğumuz durumu biliyoruz. Bunlarla alakalı bizler de bir yol bulmaya çalıştık ancak yaşanan oyuncuların tamamen aleyhine oldu.”

“Yaşananlar beni hayal kırıklığına uğrattı. Fred olmadan hazırlanmamız gerekiyor ancak bir tür totem yaparak gelebilmesini ve ondan yararlanabilmeyi umut ediyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/