Solskjaer, “Greenwood forvetin merkezinde oynabilir”

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Mason Greenwood’un etkili bir dokuz numara olmak istemesi durumunda golcülük sanatında ustalaşması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen İngiltere Milli Takım kampında Covid prosüdürlerine uymadığı için gündeme gelen ve yoğun eleştirilerle karşılaşan Greenwood için Ole Gunnar Solskjaer düşüncelerini belirtti.

Geçtiğimiz sezonun öne çıkan yeteneklerinden biri olan Greenwood, bu sezon için takımı adına ilk golünü dün oynanan Luton karşılaşmasında kaydetti.

Eski United forveti ve şu anki United menajeri olan Solskjaer, genç oyuncusunun iyi bir forvet olma yolunda önemli işlere imza atması gerektiğini belirtti. Solskjaer, “Geçtiğimiz sezon onun için harikaydı. Goller atmak onun için fazlasıyla önemliydi. Marcus ile birlikte gol konusunda oldukça aç durumdalar ve bu beni mutlu ediyor. Bu yüzden çok mutluyum, sadece zindeliğini ve keskinliğini geri kazanmak için çalışması gerekiyor. Marcus ya da Anthony gibi hücumun merkezinde oynayabilir. Dokuz numara için elinden geleni yapabilir ancak bunun için kendini geliştirmesi gerekiyor. Fiziğini tam olarak kazanmadan yapay bir dokuz numara olmasındansa zamanla oraya evrilmesi daha iyi olacaktır. Bu yüzden muhtemelen kariyerinin sonunda 9 numara olarak oynayacağını düşünüyorum. Sağ ve sol ayağı çok iyi, bu yüzden hücumun sağ, sol ya da merkezinde görev alabilir. Aynı şekilde ben de bir zamanlarda ortada oynamıyordum, ceza sahasının dışında sağ veya soldan goller buluyordum” dedi.

Sözlerine devam ederken genç oyuncusunun top kontrolünü geliştirmesi gerektiğine dikkat çeken Solskjaer, “Onun dokuz numara olması için topun nasıl yönetileceğini öğrenmesi gerekiyor. Ona bunu söyleyip duruyorum ve eğer bunu yapmak istiyorsa, benimle gelip pratik yapabilir” diye konuştu.