Solskjaer, “Fred elbet şans bulacak”

Ole Gunnar Solskjaer, Fred’in Manchester United’da forma şansı yakalayacağını söyledi. Ole Gunnar, Fred’in İngiltere’de kalıcı olması için zamana ihtiyaç duyduğuna inanarak United’da şans bulacağı konusunda ısrar etti.

Fred geçtiğimiz yaz Manchester United kadrosuna dahil olmuştu. Kulüp tarihinin en pahalı beşinci transferi olan Fred, Old Trafford’da forma şansı bulma konusunda ise beklentileri aşamadı. Şu ana kadar yalnızca yedi Premier Lig maçında görev alan Brezilyalı oyuncu, 5 Ocak’ta çıktığı FA Kupası maçından bu yana forma giymedi. Şu ana kadar oynadığı maçlar incelendiğinde ise sadece bir tanesi Solskjaer yönetiminde gerçekleşti.

Fred’in forma giyememe nedenlerinden bahseden Solskjaer, “Herrera, Matic ve Pogba üçlüsüyle iyi bir uyum yakaladık. Performansımız gayet iyi. Fred elbet forma şansı bulacak ama bunun için sabırlı olması gerekiyor. Liverpool maçında Tominay forma giydi çünkü o bir akademi oyuncusu. Sahada akademimizden 5 farklı oyuncu yer aldı. Bu felsefenin ne anlama geldiğini iyi biliyor. Bugüne kadar oyun açısından fazla tıkanmadık. Örnek vermem gerekirse Veron olabilir. O oynadığım en iyi oyunculardan biriydi ve formayı almak için sabırlı davranmıştı. Fred bu şansı bulacak. Belki yarın bu şansı elde edebilir” dedi.

Manchester United’ın başına geçmesinin ardından takımın savunma anlamında ilerleme kaydetmesi hakkında sorulan soruya ise Solskjaer, “Savunmaya geldiğim günden beri çok zaman harcadık. Geldiğim ilk zamanlarda oynadığımız maçlar bize zorluk yaratmadı fakat Arsenal maçının ardından orta sahada yıprandığımızı anladık. Orta alan şeklimiz çok değişti ve bunun sonucunda arka dörtlü dağılmamayı öğrendi. Benim prensibim hiçbir zaman oyuncularıma şunu takip et ya da şunu kovala diyerek oluşmadı. Ben bölgesel savunmayı temel alan biriyim” diye konuştu.

Leave a Comment