Solskjaer: “Eminim maç boyunca çok gürültü olacak!”

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, Southampton maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Oyuncuları hakkında açıklamalar yaparak merak edilenler yorumlayan Solskjaer, takımının durumu hakkında bilgiler verdi. Solskjaer, “Sezonun ilk maçında taraftarlarla birlikte iyi bir başlangıç yaptığımız için ruh halimiz iyi gidiyor. İlk hafta ruh hali için önemli bir haftadır. Cavani aramıza katıldı, Varane ekibe dahil oldu. Giderek daha zinde ve geniş bir kadro olmaya başladık. Sancho ve Varane hakkında alacağımız kararı Pazar günü göreceksiniz. İyi çalıştılar ve çok iyi bir hafta geçirdik. Cumartesi günü Southampton’a kimin uçacağını göreceğiz. Jesse Lingard… Jesse’nin ilk önceliği takımımıza girmek. Bence birlikte harika anlar yaşayabiliriz. Elbette bir menajer olarak bu hafta sonu oynayacağını söylemek zor. Oyunculardan bazı konularda ayrılmak zorundayım. Hem takımdan hem de ilk 11’den çıkmış olabilir ama sadece Jesse değil hepsinin unutmaması gerekiyor, eğer başarılı olacaksak herkesin bir rolü olmak zorunda. Bunu herkes çok iyi biliyor” diye konuştu.

Oynanacak Southampton maçı hakkında beklentilerine geçen Solskjaer, “Geçmişte oynanan 9-0’lık maç tarihte tek seferlikti. Bu yeni ve farklı bir maç. Yüksek enerji, yüksek baskı ve kendilerine olan inanç… Rakiplerine karşı meydan okuyorlar ve oraya hareket ettiğimizde işlerin kolay olmayacağını çok iyi biliyoruz. Taraftarları stadyuma dönüyor ve eminim çok gürültü olacaktır. İlk maçı yaşamanın zorluğu elbette olacak, onları susturmamız gerek. İlk dakikadan itibaren bunu sağlamak için çalışmalıyız” diye belirtti.

Maç için düşüncelerini açıklamasının ardından kendisine yöneltilen Cavani ve Varane sorusu ile oyuncu yorumlarına geri dönen Solskjaer, “10 yıl önce Real Madrid’e gitmek için ayrıldığında onunla yakın olduğumuz bir sır değil. Sir Alex orada onlarla konuşuyordu ve Varane’ye çok yakındık. Uzun yıllardır ona karşı hislerimiz vardı. Onunla ilgili her şey klas. Hızlı, güçlü, havada iyi. İki ayağıyla da oynayabilir. Kısa cevap, onunla ilgili her şey süper gözüküyor. Edinson’a gelirsek, o her zaman kendine çok iyi baktı. Takım antrenmanları konusunda biraz eksik ama kendine baktığını görebiliyorsunuz. Vücudu pek çok şeye tahammül edebiliyor. Biraz midesi bulanıyor ama hareket etmeye oldukça hazır ve bakalım bizi neler bekliyor” dedi.

Kaynak: http://www.manutd.com/