Solskjaer, “Derbinin zamanlaması bizim için bir şans”

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, hafta sonu oynanacak Manchester City karşılaşmasından önce düzenlediği basın toplantısında kadrosu hakkında güncellemeler yaptı.

Hafta içi alınan üzücü sonucun ardından Şampiyonlar Ligi’ne veda eden Kırmızı Şeytanlar’da baş antrenör Ole Gunnar Solskjaer, rotayı Premier Lig’e çevirdi. Manchester City derbisi öncesi düzenlediği basın toplantısında kadrosu hakkında görüşlerini belirten Solskjaer, oyuncularının sağlık durumları hakkında bilgi verdi.

Sözlerine Cavani ve Martial hakkında başlayan Solskjaer, “Anthony kesinlikle işin içinde olacak ve Edinson bugün çimlerin üzerinde fakat maç saati karar vereceğim. Başaracağından emin değilim fakat birkaç gündür iyileşme sürecindeydik. Bu maça bir şekilde hazır olmalıyız. Shaw geri döndü ve kendini gösterdi. Kararlarımı daha sonra alacağım” diye belirtti.

Geçtiğimiz hafta çıkan Pogba ve menajeri hakkındaki haberlere de değinen Solskjaer, oyuncularıyla düzenli olarak konuştuğunu ve her şeyin kontrol altında olduğunu vurguladı. Ole, “Oyuncularımla günlük olarak konuşuyorum, Paul’un başka hiç kimseden farkı yok. Benim için hayal kırıklığı yaratan şey, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkamamızdı. Oyuncular bunu yaşamak istiyor. Birinin temsilcisi ne derse desin beni gerçekten etkileyemez” dedi.

Son olarak Manchester City maçının bu zorlu süreçte gelmesini de olumlu değerlendiren Solskjaer, “Tabii ki Salı akşamı hayal kırıklığına uğradık. Doğal, gerçekten devam istedik. Şu an ise bir şekilde devam etmeliyiz. İyi ve sıkı bir gruptu. Odağımız her zaman iyiydi. Muhtemelen böyle bir hayal kırıklığından sonra isteyebileceğiniz en iyi oyun bu maç çünkü sisteme bağlı kalıyor. Bize fırsatlar ve durumu iyileştirme şansı tanıyabilir” ifadelerini kullandı.

Yarın Old Trafford’da oynanacak derbi Türkiye saati ile 20:30 başlayacak. Sezona beklediği performansın altında bir grafik çizerek başlayan ve ligde yedinci sırada bulunan Manchester City ile Şampiyonlar Ligi’nden veda ederek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Manchester United karşı karşıya gelecek.

Kaynak: https://www.manutd.com