Solskjaer, “Dean Henderson ayrılmayı düşünmüyor”

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, kaleci Dean Henderson’ın durumunu değerlendirdi ve oyuncusunun Manchester’da kalmak istediğini vurguladı.

İngiltere mill takımı için bu ayın başlarında İrlanda Cumhuriyeti’ne karşı uluslararası anlamda ilk maçına çıkan Henderson, kiralık olarak Sheffield United ile geçirdiği iki yıllık dönemden döndüğünden beri United için yalnızca üç maçta forma giydi.

Sheffield United’da gösterdiği performansla kendini kanıtlayan ve David De Gea’yı tahtından edebileceği düşünülen genç eldivenin adı, geçtiğimiz hafta sonu transfer dedikodularına karışmıştı. Sezon öncesinde takımda kalması kesin gözüyle bakılan Henderson’ın De Gea’dan formayı sık sık alması beklentileri ise her geçen gün suya düşmeye devam ediyor. Uluslararası anlamda gelecek yaz Avrupa Şampiyonası’nda yer almak istediğini açık açık belli eden Henderson için Man United patronu Ole Gunnar Solskjaer de düşüncelerini dile getirdi.

Oyuncusunun Manchester’da kalmak istediğini vurgulayan Solskjaer, “Dean, Manchester United’da kalıp Manchester United için oynamak istiyor. Noel’den önce sadece bir oyun oynamasındaki mantığı göremiyorum. Kaç tane oyunumuz olduğunu biliyor musunuz? Bu yüzden oynanacak maçın Dean için iyi veya kötü olabileceği konusundaki düşüncelere kesinlikle katılmıyorum. Geri döndü, gerçekten iyi antrenman yapıyor, olgunlaşıyor. Benim için dünyanın en iyi kalecilerinden biri ile antrenman yapıyor. Dünyanın en iyi kalecilerinden biri olma potansiyeline sahip. Aralarında büyük bir rekabet var, bu yüzden onun için bir ikna ya da kırılma olduğu iddiasına inanmıyorum” dedi.

Pogba ve Shaw’ın durumları hakkında da bilgi veren Solskjaer, “Pogba bugün bizimleydi, rapor ettiğimizde herhangi bir tepki olup olmadığını göreceğiz. Shaw’ın ise bulunduğu programa nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Umarım dört haftada geri döner ama muhtemelen altı haftaya yakın sürecek sıkıntısı” diye konuştu.