Solskjaer, “David de Gea hala dünyanın en iyi kalecisi”

Tottenham karşılaşmasındaki performansı nedeniyle Roy Keane tarafından eleştirilen İspanyol kaleciye Manchester United patronu sahip çıktı. Ole Gunnar Solskjaer’e göre Manchester United kalecisi David de Gea hala dünyanın en iyisi.

Cuma günü oynanan Tottenham karşılaşmasındaki performansından ötürü Roy Keane, deneyimli kaleci için “abartılmış” ifadesini kullanmıştı. Bir başka Manchester United efsanesi olan Gary Neville ise, Dean Henderson’ın performansının artış göstermesinden dolayı De Gea’nın sayılı günleri kaldığını söylemişti.

Tüm bu yorumlara rağmen Ole Gunnar Solskjaer, David de Gea’ya sahip çıkarak oyuncusuna destek oldu. Solskjaer, “David dünyanın en iyi kalecisi. Bizim için oynadığı son yedi maçta sadece iki gol yedi. Bu maçların içinde Chelsea, Tottenham, Manchester City ve Everton var. Yedi önemli maçta sadece iki gol. Bizi hayatta tutan bir kaleciye sahipiz. Büyük kurtarışlar yapıyor, bizim için oyun kazanıyor ve hala dünyanın en iyi kalecisi olduğunu düşünüyorum. David gerçekten çok çalışıyor. Tekrar tekrar gördüğünüzde hata yapmıyor. Eğitimde sürekli çalışıyor ve işinden çok memnunum” dedi.

Solskjaer, Manchester United’dan kiralık olarak Sheffield United’a gönderilen Dean Henderson hakkında da yorum yaptı. Solskjaer, “Dean bir gün gelecek hem Manchester United hem İngiltere için birinci kaleci olacak. Manchester United ve Sheffield United için forma giymek farklı işler. Son iki yıldır kendisini fazlasıyla geliştirdi. Üst seviyede forma giymesi gerekiyordu ve bunu başardı. Şimdi fantastik ve heyecan verici bir futbol oynayan Sheffield’ın kalesini savunuyor. İstatistiklerin gösterdiği gibi, bu aşamada birkaç noktaya layık olduğunu kanıtlandı. Her zaman öğreniyor. En iyi olmak isteyen tutkulu bir kaleci, bu yüzden gelişiyor, orada iyi bir koçluk var. Dediğim gibi bir gün bir numara olacak” diye konuştu.

Leave a Comment