Solskjaer, “Bruno’nun yaptıkları Ronaldo’yu hatırlatıyor”

Ole Gunnar Solskjaer, Bruno Fernandes’in Manchester United‘da gösterdiği performansla takımına Cristiano Ronaldo benzeri bir varlık getirdiğini söyledi.

Aktif futbolculuk kariyerini Juventus formasıyla sürdüren Ronaldo, 18 yaşındayken United’a katıldı ve Manchester ekibiyle altı sezon geçirdi. Kulübün en başarılı dönemlerinden birinde forma giyen Portekizli, arka arkaya üç Premier Lig şampiyonluğu ve bir Şampiyonlar Ligi kupası kazanılmasında büyük rol üstlendi. Yıldız oyuncu ilk Ballon d’Or ödülünü de Manchester United forması altında kazandı.

Cristiano Ronaldo gibi Sporting Lizbon’dan Manchester United‘a katılan ve geldiği günden itibaren takımının en önemli silahı olarak gösterilen Bruno Fernandes de Ronaldo gibi etkileyici bir performans göstererek taraftarların onayını kazanmayı başardı. United formasını 35 resmi maçta terleten Bruno, 34 gole doğrudan katkı sağlayarak kalitesini ispat etti.

“DİĞER OYUNCULAR ÜSTÜNDE ETKİ BIRAKIYOR”

Pazar günü oynanacak olan Southampton maçı öncesi basın toplatısına çıkan Ole Gunnar Solskjaer, oyuncusu hakkında açıklamalarda bulundu. Ole, “Bruno, Ronaldo gibi bu varlığa ve takım arkadaşları üzerinde bir etkiye sahip. Geldiğinden beri elde ettiğimiz sonuçlara bakmanız yeterli. Bir sürü enerjisi var, liderliği var, o bir takım oyuncusu ki bu şimdi bizim için ileriye dönük kilit nokta. Bazı oyuncular bunu yapmak zorunda kalacak. Bruno’ya RB Leipzig’e karşı dinlendiğinde bunu söylemeyi dört gözle beklemiyordum ama bu kesinlikle sorun değildi. Adil olmak gerekirse Marcus için de aynı. Bu sezonun zor olacağını biliyorlar ve bu takımı ve kültürünü böyle kuruyoruz. Konu kesinlikle takım, bireylerle değil takımla ilgili. Herkes hazır olmalı ve gerek olduğunda dinlenmeli. Onun yaptıklarını yoksaymamız imkansız, yarattığı etki ortada. Ronaldo kadar etkileyici ve onun kadar iz bırakmak istiyor. Onun performansını devam ettirmesinden başka bir şey dilememiz imkansız oluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com