Solskjaer, “Benim işim oyuncu seçmek, oyuncuyu mutlu etmek değil”

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, maç kadrosunda yer almayan oyuncularını mutlu etmek gibi bir işinin olmadığını, herkesin kendine çekidüzen vermesi gerektiğini vurguladı.

Sergio Romero, Chris Smalling, Phil Jones, Marcos Rojo, Andreas Pereira ve Jesse Lingard gibi transfer listesinde bulunan oyuncular henüz United’dan ayrılmış bulunmuyor. Oyuncuların kadroda yer almamasının nedenlerinin açık olduğunu belirten Solskjaer, mutsuz olduklarını anlayabildiğini fakat onları mutlu etmek gibi bir işinin olmadığını vurguladı.

Maç kadrosuna seçilmeyen ve ayrılması beklenen oyuncularının mutsuzluğu hakkında konuşan Solskjaer, “Oyuncular iyi oynadıklarında ve oyun kazandıklarında mutlular. Onları mutlu etmek benim işim değil. Benim işim sonuç almak için oyuncu seçmek. Kadroda yer almayan oyuncuların mutsuz olma nedenleri çok açık. Onlar kadroda olmak için çaba göstermeliler. Kimseyi durduk yere sahanın dışına atmak gibi bir planımız yok. İyi oyuncular birlikte iyi oynayabilir. Scott, Nemanja ve Fred de iyi oyuncular, bu yüzden bu yerler için rekabet var. Bu orta sahada, farklı sistemlerde de birçok farklı kombinasyon görebiliyorum. Tabii ki Palace’a karşı oynanan oyundan memnun değildim. İhtiyacımız olan yoğunlukta oynamaya hazır değildik. Haziran ayında futbola yeniden başladıktan sonra büyük adımlar attığımızı düşündüm. Arada bir, bir oyun kendi hayatını yaşıyor. Kalitemizle takımları parçalayabileceğimizden hala eminim. Ancak, bu oyunda olduğundan daha fazla hayal gücüne ve daha hassasiyete ihtiyacımız var, bu kesin” dedi.

Takımdan ayrılması beklenen birçok ismin henüz Manchester’dan ayrılmamış olması, Ole Gunnar Solskjaer’in transfer planlarını altüst etmeye devam ediyor.