Solskjaer başarının elbet bir gün geleceğine inanıyor!

Manchester United patronu Ole Gunnar Solskjaer, aldıklara kötü sonuçlara rağmen başarının elbet bir gün geleceğine inandığını belirtti. Son günlerde aldığı peşpeşe mağlubiyetlerle eleştirileri tekrar üzerine çeken Ole Solskjaer için olumsuz günler bitmek bilmiyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Arsenal karşısında alınan mağlubiyetin ardından hafta içi oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde de Başakşehir’e kaybeden Manchester United’da sular durulmuyor. Kamuoyunda Ole Gunnar Solskjaer’in yerine Mauricio Pochettino’nun adının ortaya atılmasına rağmen Norveçli teknik adamın takımının başında kalacağı düşünülüyor.

Yaşanılan tüm olumsuzluklara ve sonuçlara rağmen çalışmalarına ve planlarına güvendiğini belirten Solskjaer, başarının en yakın zamanda geleceğini söyledi. Solskjaer, “İnançlarıma ve değerlerime, personelimin niteliklerine ve oyuncularımın kalitesine güvenmiyorsam, ne gerekiyor? Elbette başarılı olacağımıza inanıyorum. Evet, neden olmayayım? Bir veya iki sonuca bakmıyorum ve kartlardan oluşan bir ev gibi düşmüyorum. Bu kesinlikle bir aksilik, ama bence Arsenal ve Chelsea’ye karşı gol atamamak birçok kez yaşanılan bir gerçek. Bunları çok büyütmüyorum. RB Leipzig ve Paris Saint-Germain’i yendiğimizde bu yana birçok şey gerçekliğini koruyor. Her şey kağıtlardan yapılan bir ev gibi dağılmadı. Futbolda inişler ve çıkışlar var ve olması gereken de bu zaten. Kendinize ve oyunculara olan inancınıza sahip olmalısınız. Çocuklardan gördüğüm kadarıyla futbola geri döndüğümüzden beri çok odaklandılar ve yanıt vermeye hazırlar. Hala pozitif kalmaktan şikayet etmenize gerek yok. Hayatın zor günlerinde, daha iyi günlerin geleceğini biliyorsunuz. Bu oyuncuları yeterince iyi tanıyorum ve onlara cevap verecek kadar güveniyorum” dedi.

“BASKI HER ZAMAN VAR”

Yaşadığı baskının her zaman farkında olduğuna da dikkat çeken Ole Gunnar, böyle camialarda böyle ortamların oluşmasının doğallığından bahsetti. Solskjaer, “Kulüple her zaman çok iyi, açık, dürüst ve olumlu bir diyalog yaşadım. Güçlü bir liderlik gösterdiler ve geldiğimden beri sürekli olarak iyi bir diyalog olduğunu gördüm. Elbette üzerimizde her zaman baskı ve beklentiler var ama burada büyüdüm ve Manchester United’da adam oldum. İyi ve kötü zamanlarla nasıl başa çıkılacağını öğrendim. Kazandığınızda en iyi koç veya menajer olursunuz fakat kaybettiğinizde kötüsünüzdür çünkü son maçınızla bilinirsiniz. Her futbol maçı hızla tarihe geçer ve biz sadece olumlu bir anlayış çerçevesinde Goodison Park’a gitmeliyiz. Zihinsel olarak güçlü olmalıyız. Bir Manchester United oyuncusu, koçu ve menajerinden talepler var ve bu doğal bir şey. Aynı zamanda beklentiler de var çünkü biz dünyanın en iyi ve en büyük kulübüyüz. Eleştiriden başka bir şey olmasını beklemiyoruz. Sadece onunla nasıl başa çıktığın söz konusu oluyor” diye belirtti.