Smith: “Wolves daha fazlasını hak ediyor!”

Wolves ile oynanacak maç için hazırlıklarını sürdüren Dean Smith, maç için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Wolves ile oynanacak derbi mücadelesi öncesi kameraların karşısına çıkan Smith’e ilk olarak milli takıma giden oyuncuların durumu soruldu. Milli takımlardan dönen oyuncular hakkında konuşan Smith, “Dünyanın farklı farklı yerlerinde forma giyen oyuncularımız var ve bir an önce aramıza katılmalarını bekliyoruz. Uluslararası oyuncular açısından hepsinin yakın zamanda takıma geri dönmesini bekliyorum. Döndükleri an, oynamaya veya takıma dahil olmaya müsait olup olmadıklarını değerlendireceğiz. Douglas Luiz ve Emiliano Martinez aramıza katılacak. Onlar bizim için büyük oyuncular. Leon Bailey ise tıp departmanının sunduğu tüm şartları karşılayamadı. Bailey’nin Wolves maçından sonra sahalara döneceğini düşünüyoruz” diye belirtti.

Oyuncularının ardından kendisine yöneltilen ikinci soru ise Newcastle United patronu Steve Bruce hakkında oldu. Medyada Steve Bruce hakkında çıkan yazılara şaşırdığını belirten Smith, “Şu anda medyanın Newcastle’daki iş rolüne olan ilgisi çok yüksek. Benim için Steve Bruce, Newcastle United’ın menajeridir. Bruce’un medyadan gelen olumsuz yorumlara maruz kalması beni şaşırtıyor, bu kadar üstüne gidilecek ne oldu diye düşünüyorum. Çok büyük bir finansmanla tekrar ayağa kalkmak isteyen bir kulüp ve bundan dolayı onu taşlıyorlar” dedi.

Steve Bruce’a destek mesajlarının ardından hafta sonu oynanacak Wolverhampton maçına odaklanan tecrübeli teknik adam, rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu. Rakibinin hak ettiği konumda olmadığını vurgulayan Smith, Wolves’ın yeteri kadar puan alamadığını söyledi. Smith, “Sezonun başlangıcına bakarsanız, hak ettikleri puanları alamadıklarını görebilirsiniz. Onlar iyi oyunculara, iyi bir menajere ve gerçekten iyi bir oyun sistemine sahipler. Çok iyi organize olmuşlar ve Raul Jimenez, ona moral verecek ilk golünü attı. Son iki maçını kazanmış bir takımla karşılaşacağız, onlara karşı özgüvenli olmak zorundayız” dedi.

Son olarak Villa Park’ta heyecan verici bir atmosfer bekleyip beklemediği sorulduğunda Smith, “Her zaman öyle, hep bunu bekliyoruz. Bu kulübün potansiyelini gösteren sezonluk bilet listemizde 18 bin kişi var. Bu en büyük yerel derbi değil ama yerel bir maç. Wolves’un Premier League’deki diğer West Midlands takımı olması ortamı canlandırıyor. Beklentilerimiz her zamanki gibi canlı bir stadyum içinde yer almak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/