Smith: “West Ham’ı örnek almak istiyoruz!”

Aston Villa patronu Dean Smith, Everton mücadelesi için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam birçok oyuncusu ve takımı hakkında düşüncelerini paylaştı.

Arjantinli oyuncular  Martinez ve Buendia hakkında Smith: “Yarın sabah bize katılmalarını bekliyoruz ve o zaman değerlendirip takıma katılıp katılamayacaklarına karar vereceğim. Her gün yaptıklarının kayıtlarını aldık. Bu, doğrudan performans departmanına gönderiliyor ve koçlara aktarılıyor. Fiziksel olarak iyi bir yerdeler, bilmemiz gereken şey bu. Bekleyeceğim. Yarına kadar değerlendirmeler devam edecek.”

Chelsea maçındaki Tyrone Mings’in performansı hakkında Smith: “Ona yardım etmek zorunda değildim, bununla gerçekten iyi başa çıktığını düşündüm. Hatayı sahiplendi ve oyunculara elini uzattı. Sosyal medyada da durumu sahiplendi. Bir hata yaptı, bunlar futbolda oluyor. Muhtemelen bir hata yapmadan önce bizi belki de 20 küsur kez kurtardı. Öğrenmeye devam ettiği sürece bunlar olacak. Bu hafta antrenmanda gördüğüm kadarıyla bir oyuncu olarak daha iyi olmaya devam edecek.”

West Ham örneği hakkında: “Premier Lig’e terfi ettikten sonra görevimiz ayakta kalmaktı ve 17. sıradan 11. sıraya yükseldik. Bir sonraki adım ise en zoru çünkü kurulu Premier Lig takımlarını geçmeye çalışmamız gerekiyor. Bu takımlardan bazıları son on yılda ilk dörtte yer alan takımlar oldu. Arsenal, Tottenham ve Everton bu kategoriye giriyor. West Ham geçen sezon mükemmel bir performans sergiledi ve eğer yapabilirsek bu sezon onları örnek almak istiyoruz. İstediğimiz kadar iyi bir başlangıç ​​yapamadık, ancak skora rağmen Chelsea maçında oluşturduğumuz güvenin iç saha maçına taşınması önemli. Gelişmeye devam edeceğiz.”

Genç oyuncular hakkında Dean Smith: “JJ’ye Championship’te ilk çıkışını 17 yaşındayken verdim ve en iyi oyuncu olma potansiyeline sahip olduğunu hissettim. Güçlü ve atletik görünüyor, her zaman yetenekli bir futbolcuydu. Tüm gençler kendilerini kanıtlamak istiyor ve onlara inanıyoruz.”

Geçtiğimiz hafta oynanan Chelsea maçı hakkında Smith: “Ben Chelsea’nin sorunlara neden olacağını hissettim çünkü biz geçen hafta o şekilde oynadık. Sistemlerini reddettik ama hatalar yaptık ve şansımızı denemedik. Bundan dolayı olay tamamen sistem değildi, elimizden gelenin en iyisini yapamadık. Dersler çıkarıyoruz.”

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/