Smith: “Virüs sorunu devam ediyor!”

Sahasında Manchester United‘ı ağırlamaya hazırlanan Norwich City patronu Dean Smith, maç için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini paylaştı.

Kadroda görülen Covid-19 vakaları hakkında Dean Smith: “Covid’e yakalanan birkaç oyuncumuz var, evet bunu yaşıyoruz fakat şu an için isim veremiyoruz. Bu oyuncular için sadece PCR test sonuçlarını bekliyoruz ve ne olduklarını bekleyip göreceğiz.”

Covid vakalarının Tottenham ile oynanan maçla ilgili olup olmadığı hakkında Dean Smith: “İlk test turumuz açık olduğu için Tottenham Hotspur’daki oyunla ilgili olması muhtemel değil. Ancak oyuncuların hepsi birbirine bakmanın, sosyal mesafenin ve maske takmanın öneminin farkında. O maçtan sonra testlerimizi yaptırmıştık ve herhangi bir durumla karşılaşmamıştık, onunla alakalı olduğunu düşünmüyorum.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Dean Smith: “Todd Cantwell bu hafta bizimle antrenmanlarda yer aldı ve maç için uygun olacağını düşünüyoruz, herhangi bir sıkıntı yaşamadan güzel bir hafta geçirdi. Mathias Normann ise henüz hazır değil, kas ağrıları devam ediyor ve bizimle olamayacak. Brandon Williams aynı şekilde bizimle olamayacak, nedeni Manchester United’dan geldiği için kendi takımına karşı oynayamıyor.”

Aston Villa’dan ayrıldığı gibi Norwich City’e gelme kararı hakkında Dean Smith: “Buradan gerçekten keyif alıyorum. Buraya gelmeye karar verir vermez Norwich City’nin içine daldım, gerçekten eğlenceli ve keyifli geliyor. Hepsi aynı yöne gitmek isteyen bir grup oyuncu ve personel var. Her şey yolunda ilerliyor.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/