Smith: “Performansımız her geçen gün artıyor!”

Tottenham maçı hazırlıklarını sürdüren Aston Villa menajeri Dean Smith, maç için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini belirtti.

Sözlerine Everton ve Manchester United’a karşı alınan arka arkaya galibiyetleri değerlendirerek başlayan Dean Smith, sezonun başına oranla daha iyi bir durumda olduklarını vurguladı. Smith, “İlk üç maç istediğimiz gibi değildi ama o zamandan sonra performansımız yükselişe geçti. Villa taraftarları Manchester United’a karşı çok acı çektiler, bu yüzden galibiyet almak güzeldi. Kendimizi her geçen gün daha iyi bir konumda buluyoruz. Sezonun başında yaşadığımız sorunların üstesinden gelmeye başladık ve bunu sürdürmek istiyoruz” dedi.

Jack Grealish’in 100 milyon sterlinlik satışının ardından takımın daha güçlü olup olmadığı sorulduğunda ise Smith, “Grealish mükemmel bir yetenekti, böyle olmasaydı rekor bir ücret karşılığında gitmezdi. Olağanüstü bir yeteneğiniz olduğunda onu kullanırsınız. Onunla birlikte daha fazla dengeye, derinliğe sahiptik. O varken daha uyumlu hale geliyorduk ama artık daha farklı bir düzenimiz, planımız var. Şu an için bundan memnunuz” diye konuştu.

Milli ara öncesi alınan yeni tedbirler ve potansiyel anlaşmalar üzerine de konuşan Smith, artık oyuncuların karantina zorunluluğuna girmemeleri için anlaşmanın onaylanmasını beklediğini söyledi. Smith, “Sanırım hükümet ve federasyon bunu birlikte yönetiyor. Bize bunun yapılması durumunda oyuncuların hem milli takıma katılıp hem de bizim için karantinaya girmeden oynayabilecekleri söylendi. Bunun gerçekleşmesini bekliyoruz, çünkü buna ihtiyacımız var. Ancak açıkçası, herkesin güvenliği çok önemli çünkü bunun daha fazla yayılmasını istemiyoruz, bu yüzden yerinde bir anlaşma olacağını umuyorum” diye belirtti.

Takımının sakatlık tablosu hakkında sözlerine devam eden tecrübeli teknik adam, oyuncularının durumlarına açıklık getirdi. Dean Smith, “Leon Bailey ve Morgan Sanson’ın Tottenham maçı için uygun olamayacaklar. Bailey ise uluslararası ara sırasında tedavisini sürdürecek ve sanırım o dönemlerde takıma dönecek. Axel Tuanzebe ise geçtiğimiz hafta Manchester United’a karşı oynayamadı, sözleşmesinde böyle bir madde bulunuyor. Artık oynamak için özgür” dedi.

Son olarak hafta sonu oynanacak Tottenham maçına değinen Smith, maçın kolay geçmeyeceğini ve rakibinin oldukça kaliteli isimlere sahip olduğunu söyledi. Smith, “Bir yöneticinin ilk ayında Ayın Menajeri Ödülü’ne aday gösterilebilmesi ve bir ay sonra herkesin nasıl krizde olduklarından bahsetmesi beni her zaman gülümsetir. Kesinlikle bundan çok uzaklar. Evet, zor bir ay geçirdiler ama bu olabilir. Bu lig oynaması zor bir lig. İlk üç maçlarını gol yemeden kazandılar ve şimdi bir anda defansta zorlanıyorlar. Kişisel olarak buna katılmıyorum. Çok çok iyi bir oyuncu kadrosu var. Nuno’ya büyük saygım var ve onun iyi bir iş çıkaracağına inanıyorum. Tottenham takımına kesinlikle çok saygılıyız ve buna göre hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/