Smith: “Oyuncuların ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz!”

Newcastle United deplasmanına çıkmaya hazırlanan Norwich City’de patron Dean Smith, düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlık tablosu hakkında Dean Smith: “Normann pelvik yaralanması nedeniyle maç için müsait olmayacak. En iyi tavsiyeyi almak için bir uzmana görünecek. Bekleyip göreceğiz, ama umarım sakatlığı uzun sürmez. Ozan Kabak ise bizimle antrenman yapıyor, durumuna bakıyoruz. Sam Byram, bu akşam u23 takımıyla sahaya çıkacak, iyi bir ilerleme kaydediyor.”

Takımı hakkında Dean Smith: “Muhtemelen tersini yaşayacağımız zamanlar olsa bile oynadığımız iki maçtan dört puan almayı gerçekten hak ettik. Mevcut kadromuz beni çok şaşırttı. Takımımdan memnunum ve yapacağımız işlere odaklıyız, her şey yolunda gidiyor.”

Norwich City taraftarları hakkında Dean Smith: “Şimdiye kadar her iki oyunda da atmosfer inanılmazdı, futbol için her şeye sahiptik. Taraftarlarımızın muhteşem olduğunu söylemeliyim.”

Oyuncuların psikolojik durumları hakkında Smith: “Bazen oyuncuların Premier Lig oyuncuları olduklarını kanıtlama ve olmayı hak ettikleri gerçeğini benimsemek için inanca ve güvene ihtiyaçları var. Bunları görmezden gelemeyiz ve bu süreçlerde bunları da dikkate almalıyız. Gerçeklerden kaçarak hayaller kuramayız. Bazen yetersiz günler, bazen fazlasıyla iyi günler geçireceğiz, her şey var.”

Bazı oyuncuları hakkında Smith: “Lukas [Rupp] geldi ve gerçekten iyi oynadı, kendime ve Craig’e sahip olduğu güçlü yanları ve yetenekleri gösterdim. Pierre [Lees-Melou] antrenmanda iyiydi ve Jacob Sorensen antrenmanda gücünü gösteriyor.”

Newcastle United ve Eddie Howe hakkında Dean Smith: “Eddie çok iyi bir koç. Bournemouth’u Premier Lig’e getirdiğinde genç İngiliz menajerlerin öncüsüydü. Her zaman takdiri hak etti ve aradığı fırsatı buldu. Newcastle United’ın önünde çok uzun bir yol var ve hatta zirveye kadar uzanan bir yol var. (Gülerek) Umarım hayranlarımızın şarkı söylemesini, dans etmesini ve performansın tadını çıkarmasını sağlayabiliriz. Güzel bir maç bizleri bekliyor.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/