Smith: “Oyunculara verdiğim mesaj çok açıktı!”

Aston Villa patronu Dean Smith, Arsenal‘e karşı oynayacakları maç için sanal bir basın toplantısı aracılığıyla medyaya konuştu. Düzenlenen basın toplantısında birçok konuya dikkat çeken Smith, tekrar form yakalamaları gerektiğini vurguladı.

Alınan peş peşe mağlubiyetleri ve son olarak West Ham United karşısında gelen ağır sonucu değerlendirerek sözlerine başlayan Dean Smith; “Burnley maçından sonra, oyunculara sadece savunmamızın gerçekten zayıf olduğunu düşündürten şeyleri gösterdim. West Ham maçından sonra savunma açısından gerçekten zayıf oldukları için her üç golü de sorguladık. Bunu yapmak için bir nedenim olmadı çünkü bu sezon gerçekten yüksek standartlar belirledik ve bunu bıraktığımızı düşündüm. Zihinsel olarak her şeyden çok yorgun göründüğümüzü ilk kez düşündüm. Kesinlikle sayılarda herhangi bir şekilde yorgunluğu önerecek hiçbir şey yok, ancak 14 gün içinde beşinci maçtı. Cumartesi günü ise altıncı maçımıza çıkacağız. Çocuklar her maç için hazır olduklarından emin olmalı çünkü bu zorlu bir lig ve haklı değilseniz cezalandırabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

“MESAJ ÇOK AÇIKTI, SEVİYEMİZİN ALTINDAYIZ”

Alınan üzücü sonuçların ardından öğrencilerine verdiği mesaja da değinen Smith; “Mesaj, standartlarının altına düştükleriydi. Bu sezon şimdiden çok yüksek standartlarımız vardı. Oyuncularla konuşmaya devam ediyoruz. Eğer en iyi takım olmak istiyorsak o standartlara göre oynamaya devam etmeliyiz. Benim için Çarşamba gecesi gösterdiğimiz performans oldukça kötüydü. Bunu bulduk. Çocuklar da bunu anlıyor ve düzeltmek için ne yapmaları gerektiğini biliyorlar” dedi.

“ONLARIN BİZE SAYGI DUYDUĞUNU BİLİYORUZ”

Kasım ayında Arsenal’e karşı alınan 3-0’lık galibiyetin hatırlatılması üzerine sözlerine Arsenal maçını değerlendirerek devam eden Smith; şartların ve zamanın değiştiğini söyledi. Smith, “Liverpool’u yendikten sonra alınan özel bir galibiyetti. Arsenal ligdeki en büyük kulüplerden biri, başarılı oldular. Geçen yıl FA Cup’ı kazandılar, oraya gidip yaptığımız gibi bir performans sergilemeliyiz ve aldığımız sonuç mükemmeldi. Gerçekten iyi bir performanstı, ancak Arsenal artık değişmiş bir takım. Şu an formda bir düzelme yaşıyorlar ve ligde yukarı doğru tırmanıyorlar. Cumartesi günü şartların daha eşit olduğu bir maç olacak. Bize saygı duyacaklarını düşünüyorum, bu kesin çünkü onları oynadığımız son birkaç oyunda zor durumda bıraktık” diye belirtti.

Sözlerine devam eden Smith; “Project Restart’tan bir önceki oyunda oynadık ve onları 1-0 yendik, ancak o maç duvara dayalı bir oyun oldu. İnatla savunmak zorundaydık ve tüm maç bunu sürdürdük. Bu sezon ise oraya gittiğimizde farklı bir oyun oldu. Erken liderliği ele aldık; skor avantajını elde ettik ama buna rağmen Lacazette ile fırsatlar buldular. Şansları vardı. Son maçın ikinci yarısında olağanüstü olduğumuzu düşündüm. Arsenal’in sahip olduğu kadroya bakın, takıma genç oyuncular geliyor. Smith Rowe ve Saka, kimin akıcılık ve özgürlükle oynadığını görmek için dikkatli olmalısınız” dedi.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/