Smith: “Newcastle için her maç önemli ve bunun farkındayız!”

Aston Villa menajeri Dean Smith, hafta sonu oynanacak olan zorlu Newcastle mücadelesi öncesi düzenlendiği basın toplantısında düşüncelerini açıkladı.

St James’ Park’da oynanacak Newcastle United maçı için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Smith, sözlerine sakatlık sorunu yaşayan oyuncularının durumlarını güncelleyerek başladı. Smith, “Jack Grealish çok daha iyi ama maalesef onu Newcastle maçında göremeyeceksiniz. Bu hafta hasta olmasının bizim için bir faydası olmadı, bu da onu bizden birkaç gün daha uzak tuttu. İyi bir ilerleme kaydetti ve bulunduğu yerden memnunuz. Umarım Tottenham’a karşı uygun olur. Matt Cash ise kadroda olacak, hamstring sakatlığından beklenenden daha çabuk dönüyor, bu gerçekten sevindirici. Anwar El Ghazi de yaşadığı basit sakatlığı atlattı, o da bizimle olacak” dedi.

Oyuncularının sakatlık durumlarını güncellemesinin ardından geçtiğimiz yaz Arsenal’den transfer edilen ve kalenin değişilmezi olan Emiliano Martinez’e özel bir parantez açan Smith, oyuncusunun yarattığı etkiyi inanılmaz olarak nitelendirdi. Smith, “Yaptığı etki inanılmaz oldu. Onun Premier Lig deneyimine sahip olduğunu biliyorduk, kısa süre önce FA Cup şampiyonu oldu, bu yüzden iyi bir kaleciye imza attığımızı biliyorduk. Genel olarak kadromuzda iyi kalecilerimiz var. Ne yazık ki, o sırada Tom Heaton sakatlandı ve sezonun başlangıcını yapamayacaktı. Bu süreçler onları gerçekten ciddi bir rekabet haline getiriyor. Neyse ki, Emi mükemmelleşti ve ekibimizin tamamı için iyi oldu” ifadelerini kullandı.

“BEKLEDİĞİMİZDEN DAHA HIZLI İLERLEDİK!”

Takımının performansı hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Smith, “Sezonun başında kesinlikle şu an bulunduğumuz konumu hedef almıştım fakat bunu asla kabul etmemiştim çünkü her zaman ileriye gidebileceğimize ve daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Bu sezon düşündüğümüzden çok daha hızlı ilerledik. Geçen sezondan memnun olmadığımızı biliyorduk ve yine de gelişmek istiyorduk. Sezonun ilk yarısındaki iyileşme çok iyiydi. Şu an sadece çoğu takım gibi biz de son zamanlarda biraz tutarsız kaldık” dedi.

Son olarak oynanacak olan Newcastle United maçı hakkındaki görüşlerini de belirten tecrübeli teknik adam, karşılaşmanın ciddiyetinin farkında olduklarını vurguladı. Smith, “Steve Bruce’un yaptıklarına ve yapmaya devam ettiklerine çok saygılıyım. Geçen sezon ligi çok iyi bir konumda bitirdiler ve bunu tekrar yapacaklarından hiç şüphem yok. Steve Bruce’un neler yapabileceğini kimseye anlatmak için burada değilim. O benden çok daha deneyimli bir yönetici. Beş veya altı takım ciddi bir rekabet içinde ve Newcastle o takımlardan biri. Şu anda oynadıkları her oyunun ekstra önemi var” diye konuştu.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk