Smith: “Leeds United ile benzerliklerimiz var!”

Aston Villa patronu Dean Smith, hafta sonu oynanacak olan Leeds United maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımını ve rakibini değerlendirdi.

Basın toplantısına sakatlık güncellemesiyle başlamayı tercih eden Smith, sakatlık listesinde yer alan oyuncuları hakkında bilgi verdi. Sözlerini sakatlık tablosuyla açan Smith, “Matty Cash, antrenman sahalarına geri döndü. Bize katıldığında tıbbi departman bize rehberlik edecek. Kortney Hause da önümüzdeki hafta çimlere geri dönecek. Wesley ise önümüzdeki veya iki hafta içinde olması gereken temas eğitimine tam bir geri dönüşle başlayacak. Grealish iyileşiyor. Yarına hazır olmayacak ama iyileşiyor. Geçen hafta söylediğim gibi, Jack’in dahil olduğu çok fazla spekülasyon var. İnsanlar ne kadar süre dışarıda kalacağını tahmin ediyordu. Ben bile bilmediğimde bunu nasıl yapacaklarından emin değilim, doktor bilmiyor ve Jack de bilmiyor. Geçen hafta çok belirsizdim çünkü biraz garip bir sakatlık. Jack önümüzdeki Çarşamba günü Sheffield United’a veya önümüzdeki hafta Wolves’a karşı oynayabilir. Bu konu Jack tarafından yönetilecektir” diye konuştu.

Oynanacak Leeds United maçı öncesi rakibini ve meslektaşını da değerlendiren Smith, Leeds’ten önce Marcelo Bielsa’ya değinmeyi tercih etti. Smith, “Oynamayı ve izlemeyi sevdiğim bir takımlar. Premier Lig’e geldiler ve nasıl oynadıkları konusunda herkesi aydınlattılar. Marcelo Bielsa’nın yaptığı işe çok büyük saygı duyuyorum. Başka bir menajerin Leeds gibi bir kulübe girip onlar üzerinde yaptığı etkiyi yaratabileceğinden emin değilim. Oyuncuların fiziksel çıktılarına bakıyorum ve daha önce yapmadıkları şeyleri şimdi yapıyorlar. Bu, Marcelo Bielsa ve taktikleri için bir övgü niteliğinde” ifadelerini kullandı.

“HERKESE NE YAPMAK İSTEDİKLERİNİ KANITLADILAR!”

Bielsa değerlendirmesinin ardından rotasını Leeds United’a çeviren Smith, “İki takım arasında çok fazla benzerlik olduğunu düşünüyorum. Leeds’ten bir yıl önce Premier Lig’e geldik ve geçen sezon büyük mücadelelerimiz vardı. Sezon içinde kilit oyuncularımızdan birkaçını sakatlık nedeniyle kaybettik. Wesley, John McGinn ve Tom Heaton. Mücadelelerimiz vardı ve ayakta kalmayı başardık. Leeds iyi giderken yere düştü ve bunun gerçekten zorlu bir lig olduğunu ve tutarsız olabileceğinizi gördü. İnanılmaz derecede iyi iş çıkardılar ve iki takımın oynadığı oyun arasında da benzerlikler var. Keyifli ve kıyasıya rekabetin olduğu bir maç izleyebiliriz” dedi.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk