Smith: “Kazanmak için inancınız olmalı!”

Norwich City patronu Dean Smith, zorlu Liverpool deplasmanı için düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Sakatlıklar hakkında Dean Smith: “Adam Idah bizimle birlikte olmayacak, bu bizim için büyük bir darbe. Mathias hafta içi antrenman maçında altmış dakika forma giydi, yavaş yavaş istediğimiz seviyelere geri dönüyor. Onun gibi Ozan Kabak da aramıza geri döndü ve tam zindeliğinde. Tim Krul yeni yeni bir şeyler yapmaya başladı, omzuna bir enjeksiyon daha yapılması gerekiyor. Lukas Rupp ise rehabilitasyona geri döndü.”

Liverpool maçı özelinde galibiyet umutları hakkında Dean Smith: “Oraya gidip olumlu bir sonuç alabileceğinize dair inancınız olmalı. Bugüne dek birçok en iyi olarak gösterilen takımlara karşı olumlu anlar yaşadık. Liverpool’un sahip olduğu tehditleri biliyoruz, ancak nasıl hücum edeceğimizi ve gol atacağımızı dengelememiz gerekiyor.”

Liverpool maçının Manchester City maçıyla kıyaslanması hakkında Dean Smith: “Başından beri bu iki maçın bizim için zor olacağını biliyoruz. Manchester City ile oynadığımız maçın tamamını analiz ettik ve birçok hata yaptığımızı fark ettik. O maç özelinde yediğimiz gollerin şeklinden dolayı büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Şimdi bu hataları sınırlamamız gerekiyor. Manchester City maçında yediğimiz tüm goller önlenebilirdi, bunları Liverpool karşısında da yapmamalıyız.”

Liverpool hakkında Dean Smith: “Hafta boyunca Liverpool’u teknik kadromla birlikte izledim. Inter Milan maçı izlemesi gerçekten güzel bir maçtı ve kazanmanın bir yolunu buldular. Gerçekten kazanma istekleri var ve bunun bir yolunu buldular. Onların ne kadar güçlü olduğunu zaten biliyoruz ama her maç bizim için yeni bir fırsat. Bunu yapabilecek kapasiteye ve kaliteye sahip olduğumuza kesinlikle inanıyorum.”

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/