Smith: “İyi haberler yavaş yavaş geliyor”

Aston Villa menajeri Dean Smith, hafta sonu oynanacak olan Wolverhampton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımını ve rakibini değerlendirdi.

West Midlands mücadelesi öncesi çalışmalarını sürdüren Aston Villa’da patron Dean Smith, düzenlenen basın toplantısında ilk olarak sakatlık tablosuna değindi. Oyuncuları hakkında güncellemelerde bulunan deneyimli teknik adam, “Jack Grealish daha iyi gidiyor. Oynaması pek olası değil ancak henüz tıbbi personelle görüşmedim, ama dün AlterG’de çalışıyordu. Artık ağrısız görünüyor, bu yüzden sağlık ekibiyle konuştuğumda ne olacağına karar vereceğiz. Matty Cash hala iyileşiyor. Şu anda rehabilitasyonda ve bizimle antrenmana dönmesi çok uzun sürmez, bu yüzden bu iyi bir haber. Wesley hala bizimle tam iletişim halinde. Sorun ise Wesley’nin oynaması için bazı maçlara ihtiyacımız var. Muhtemelen 23 Yaş Altı oyunlarına dahil olacak ama bu gerçekten iyi bir haber çünkü 14, 15 aydır bizimle birlikte değil. Kortney Hause ise gelecek hafta bizimle birlikte eğitime katılmalı. Onun hazır olmasına az kaldı, iyi haberler geliyor” ifadelerini kullandı.

Sakatlık güncellemesinin ardından kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Smith’e ilk olarak verilecek uluslararası aranın kendilerini nasıl etkileyeceği soruldu. Uluslararası aranın ardından uygulanması planlanan zorunlu karantina süresi hakkında ne düşündüğü üzerine sorulan soruya Smith, “Bunları yapmayacağız ve bunu yapmak zorunda değiliz. Şu anda bir UEFA veya FIFA kararı ile oyuncular kırmızı listeye girecekse, gitmelerine izin vermek zorunda değiliz. Futbol kulübünde geçerli olan tüm oyuncularla konuştum. Ülkelerini temsil etmek isteseler bile durumu tamamen anlıyorlar. Kırmızı listedeki bir ülkeye seyahat eden herhangi bir oyuncunun (Emi Martínez, Douglas Luiz, Harikulade Nakamba) gitmesine izin verilmeyecek. Oyuncularla oturdum ve arkasındaki mantığı açıkladım” dedi.

“HERKES KAZANMAMIZI BEKLİYORDU!”

Kendisine yöneltilen soruları cevaplamaya devan eden Dean Smith’e bir sonraki soru ise Sheffield United karşısında alınan üzücü mağlubiyet oldu. Sheffield United maçını değerlendirerek sözlerine devam eden Smith; “Bu hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtu, bizim için o kadar da iyi bir performans değildi. Daha yeni Leeds’e gitmiştik ve çok iyi bir Leeds takımını etkisiz hale getirmiştik, onları birkaç şansla sınırlamıştık. Sheffield United’a ise daha az şans tanıdık. Ne yazık ki gece boyunca büyük şansımızı değerlendirmedik. Bazı yönlerden Sheffield United’a karşı Leeds’e karşı oynadığımızdan daha iyi oynadık, ancak sonucu alamadık. Herkes biraz izliyor ve ligin sonunda bulunan Sheffield United’a karşı kazanmanız gerektiğini hissediyorsunuz. Olumlu olan şey ise genç oyunculardı. Gençler iyi bir yerdeler çünkü Leeds ve Sheffield United’a karşı iyi oynadıklarını biliyorlar” diye konuştu.

Son olarak oynanacak olan Wolverhampton maçı hakkında gelen soruyu da yanıtlayan Smith; “Wolves, Raul Jimenez’i kaybettiklerinden beri gelişen bir takım. Daha tutarlı hale geldiler ve onsuz oynamanın farklı bir yolunu buldular. Zor bir oyun olacak. Manchester City son on dakikada maçı aldı ve o zamana kadar denk bir maç oynadılar. Çok iyi oyuncuları var, Wolverhampton Wanderers’a ve yaptıkları işe çok saygı duyuyorum” dedi.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk