Smith: “Her geçen gün gelişmek istiyoruz!”

Aston Villa menajeri Dean Smith, hafta sonu oynanacak olan Watford maçı öncesi birçok konuda düşüncelerini ifade etti. Merak edilen farklı farklı konulara değinen Smith, yeni sezon için umutlu açıklamalarda bulundu.

Sözlerine transfer dönemiyle ilgili biriktirdiği düşünceleriyle başlayan Smith, planlarının her geçen gün daha güçlü bir kadroya sahip olmak olduğunu hatırlattı. Dean, “Bu sezon güçlenmemiz bizim için önemliydi. Artık daha fazla varyasyona, daha fazla uyuma ve daha fazla kadro derinliğine sahibiz. Planımız her zaman kadroyu güçlendirmek ve bizi daha iyi bir takım haline getirmekti. Genele baktığımız zaman doğru atımları attığımızı ve olumlu bir ilerleme kaydettiğimizi görüyoruz, bunu sürdürmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan yardımcı antrenör Richard O’Kelly hakkındaki düşüncelerini de tekrarlayan Smith, yaşanılan sürecin sürpriz olmadığını söyledi. Dean, “Büyük bir sürpriz değil ve bu olayın içinde uğursuz bir şey yok. Futbol kulübünün ilerleyişini gördüğünde profesyonel bir karar verdi ve artık kenara çekilme zamanının geldiğini hissediyor. O benim için çok değerli bir adam. Sadece bir iş arkadaşı değil benim için özel bir dosttu. Ona iyi dileklerimizi sunuyoruz ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Smith: “Yeni kaptanı belirledim ama henüz açıklamayacağım!”

Richard O’Kelly hakkında görüşlerinin ardından sözlerine devam eden tecrübeli menajer, Jack Grealish’in ayrılışıyla doğan kaptanlık sorununa da çözümler bulduğunu söyledi. Dean, “Karar verdim ama henüz ismini vermedim. Kadroda bunun için çok güçlü adaylarımız ve güçlü bir liderlik grubumuz var. Bu gece takımla beraber kaptanı da açıklayacağım. Her şey bir plan ile ilerliyoruz ve bir problem yok. Bu bizim için bir sorun değil, takım olarak doğru olanı yapacağız” dedi.

Ekstra olarak Dean Smith, yarın oynanacak Watford maçı için Emiliano Buendia ve Leon Bailey’nin hazır olduğunu belirtirken Ollie Watkins’in bugün yapılacak değerlendirme sonucunda oynayıp oynamamasına karar verileceğini belirtti. Geçtiğimiz sezonu beklentilerinin bir hayli ötesinde tamamlayan Aston Villa’nın bu sezonu nerede ve nasıl tamamlayacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. Dean Smith yönetiminde seviye atlayan Villa, yeni sezonu yarın Watford deplasmanıyla açmaya hazırlanıyor.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/