Smith: “Frank ile karşılaşmayı dört gözle bekliyorum!”

Aston Villa patronu Dean Smith, Brentford maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı. Smith, rakibi ve takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Oyuncuları hakkında durum güncellemesi yaparak sözlerine başlayan Smith, “Ollie Watkins bugün bizimle antrenman yapacak ve antrenmanı tamamlarsa maç için hazır olacak. Brentford onun kariyerine bakarsak çok zaman geçirdiği bir kulüp ve orada performans olarak çok başarılı bir dönem yaşadı. Bugün olduğu oyuncuya dönüşmesine yardımcı oldular. Leon Bailey’nin ilerlemesi iyi gidiyor ama yarın onun için çok erken gelecek, Bertrand Traore gibi. İkisinin de uluslararası aradan sonraki ilk maça hazır olmasını bekliyorum. Morgan Sanson şu anda bizimle tamamen antrenman yapıyor. Herhangi bir duruma maruz kalmadı, bu yüzden önümüzdeki bir veya iki hafta içinde birkaç maç oynaması muhtemel. Keinan Davis ise yarın tedaviden çıkıyor, antrenmanlardan üç ya da dört hafta uzaklıkta” diye konuştu.

Oyuncularının ardından Carabao Cup mücadelesinde alınan galibiyetle sözlerine devam eden Smith, özellikle genç oyuncu Cameron Archer’ın performansına dikkat çekti. Smith, “İnsanlar bunun sadece İkinci Lig takımı Barrow’a karşı olduğunu söyleyebilirler, ancak bunlar herhangi bir kulüp için zorlu yolculuklar. Kazanacak ve kaybedecek hiçbir şeyi olmayan rakipler her zaman zorludur. Oyuncularımız kendilerine verilen fırsatı en iyi şekilde kullandılar, özellikle harika bir şekilde hat-trick yapan Cameron Archer kusursuzdu. Aaron Ramsey, Hayden Lindley gibi isimler etkileyiciydi. Sahada yer alan kıdemli oyunculardan da harika bir tavır ve uygulama gördük. Bizim için oldukça güzeldi” diye belirtti.

Anwar El Ghazi hakkında gelen soruyu yanıtlayarak devam eden Smith, oyuncusunun sezona iyi başladığını belirtti. Oyuncuna övgü dolu sözler söyleyen Smith, “Yalnızca geçen sezonki istatistiklerine bakmanız yeterli. Premier Lig’de her maça başlamamasına rağmen on gol attı. Her maça direkt başlamayan bir oyuncu için inanılmaz işler yapıyor. Bu sezona gerçekten iyi başladı ve Newcastle’a karşı golünü attı. Barrow maçında iki gol, iki asistle oynadı. Onun adına mutluyum, formda olduğunu herkese gösteriyor” dedi.

Son olarak oynanacak Brentford maçıyla basın toplantısını noktalayan Dean Smith, rakibi hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Brentford’un gösterdiği gelişime değinerek sözlerine başlayan Smith, “Son yedi ya da sekiz yılda kaydettikleri ilerleme herkesin gözünün önünde. Yaptıkları transferler, kazandıkları paralar, harika stadyumları ile kusursuz bir Premier Lig takımı olma yolundalar. Onları Premier Lig’e çıkmaları için kesinlikle destekliyordum ve eski asistanım Thomas Frank’e karşı sahada olmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/