Smith: “Farklı bir maç bekliyorum!”

Aston Villa menajeri Dean Smith, Arsenal maçı için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşına geçti.

Basın toplantısına takım haberleriyle başlayan Smith, oyuncuları hakkında güncellemelerde bulundu. Sakatlık tablosuna açıklık getiren Smith, “Matty Cash antrenmanlara geri döndü ve durumu gayet iyi. Leon Bailey son birkaç gündür antrenmanlarda yer alıyor, onu yakından takip ediyoruz ve Bertrand Traore ile aynı durumda olduğunu söyleyebilirim. Keinan Davis de geri döndü, bu yüzden uyumlu bir kadro oluşturmaya başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakatlık güncellemesinin ardından hafta sonu oynanacak Arsenal maçı hakkında konuşan Smith, rakibinin geçtiğimiz sezona göre daha farklı bir yapıda olduğunu vurguladı. Rakibini değerlendiren Smith, “Bu sezon farklı bir Arsenal takımı görüyoruz, bu yüzden farklı bir oyun olacak. Geçtiğimiz sezonki maçlarla pek alakasının olacağını düşünmüyorum. Farklı bir andayız, bu yüzden oyuna yaklaşımımız da farklı olacak. Elbette değişen taraf sadece onlar olmadı, bizim için de farklı şeyler yaşandı. Futbol kulübü için büyük bir ilerleme oldu. Sahiplerden, sportif direktörden ve CEO’dan inanılmaz bir destek aldık. Her şeyin değiştiği bir maça çıkacağız” dedi.

Arsenal yorumlarının ardından tekrar kendisine yöneltilen oyuncuları hakkındaki sorulara geçen tecrübeli menajer, Leon Bailey ve Bertrand Traore’nin durumlarına ise ayrı bir parantez açtı. Dean, “Onların kondisyonlarını artırıyoruz. Takımda olacaklar ama nerede olduklarını değerlendirmemiz gerekecek. İkisi de birkaç haftadır sakattılar ve dakika alamadılar, durumlarını takip ediyoruz, inceliyoruz. Alınan kararlar doğrultusunda onlar için bir şeyler düşünüyoruz” diye belirtti.

Son olarak geçtiğimiz yaz 33 milyon sterlin karşılığında Aston Villa kadrosuna katılan Emiliano Buendia hakkında konuşan Dean, “Sahip olduğu niteliklerin farkındayız, Wolves karşılaşmasında Danny için gönderdiği pasın kalitesini özetlediğini düşünüyoruz. Ondan beklentilerimiz biliyor, sürekli düşünüyoruz. Gelecek çok şey var ve bunu ilk söyleyen o olacak, bundan eminim” dedi.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/