Smith: “Carrow Road gelmek için zor bir yer olacak!”

Norwich City patronu Dean Smith, hafta sonu karşılaşacakları Wolves maçı için düzenlenen basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Sakatlık güncellemesiyle sözlerine başlayan Smith, “Şu anda sahada olmayan tek kişi Zimbo (Christoph Zimmerman). (Kieran) Dowell dün yeniden antrenmanlara başladı ve kadro seçimi için uygun durumda. (Sam) Byram ise Pazartesi günü u23 takımımızla birkaç dakika süre alacak. Genel olarak durum bu şekilde” diye konuştu.

Sakatlık tablosundaki yeniliklerin ardından form grafiğinin yükseldiğini söyleyen Dean Smith, kendisine gelen sorunun özelinde takımına güveni hakkında görüşlerini paylaştı. Norwich City kadrosuna güvendiğini belirten Smith, “Arka arkaya alınan galibiyetlerin ardından grupta artan bir inanç var. Wolves gayet iyi durumda, bizim için zor bir maç olacak. Tekrar evimizdeyiz ve geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi özel bir atmosfer bekliyoruz, Carrow Road herkese gelmek için zor bir yer olacak. Takımın güveni daha da artıyor, aynı şekilde ben de oyuncularıma inanıyorum. Tekrar ayağa kalkmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Takım güveninin ardından birkaç oyuncusuna ise ayrı bir parantez açan Dean Smith, Ozan Kabak ve Josh Sargent hakkında düşüncelerini belirtti. Smith, “Ozan geçen hafta kadroda olmadığı için talihsizdi. Andrew (Omobamidele) Brentford’a karşı gerçekten iyi oynadı. Grant (Hanley) ve Ben (Gibson) arasındaki anlayışın bize yardımcı olacağını hissettim. Southampton maçı için böyle bir kurgu belirlemiştik. Herhangi bir özel durum yok, sadece bir maç taktiğiydi. Sargent’i ise geçmişten tanıyorum. Werder Bremen için oynadığı zamanları hatırlıyorum ve çalışma etiği üst düzey olan bir oyuncu. Geçtiğimiz hafta yedekten gelerek harika bir etki yaptı. Biz sadece bu oyuncuların maçların kaderlerini değiştirmesini istiyoruz” diye belirtti.

Özel yorumlarının ardından kendisini Norwich City’e çeken şeyin ne olduğu sorulduğunda ise Smith, “Buraya gelmeden önce kulüpte istikrar olduğunu bilmek istiyordum. Stuart’la olan ilişkimi geliştirmek için şimdiden sabırsızlanıyorum. İstikrar ve bir şeyleri yaratma isteğim beni buraya sürükledi” yanıtını verdi.

Son olarak hafta sonu oynanacak maç hakkında konuşan Smith, rakibi ve Bruno Lage hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Smith, “Bruno gerçekten iyi bir koç. İlk üç maçı kaybettiler ama istatistiklere baktığımda işlerin hiç öyle gözüktüğü gibi olmadığını fark ettim. İstatistiklere bakmaktan keyif alıyorum çünkü biraz veri meraklısıyım. Onların verileri gerçekten iyiydi, sonuçları tersine çevirmek sadece zaman meselesiydi. Bruno’nun neler yapmak istediğini hep birlikte görüyoruz ve onların formunun ciddiyetindeyiz” dedi.

Kaynak: https://www.canaries.co.uk/