Smith, “Burnley karşısında dikkatli olmalıyız”

Aston Villa menajeri Dean Smith, Burnley maçı öncesi düzenlediği sanal basın toplantısında takımını ve gündemi değerlendirdi.

Bodymoor Heath’te düzenlediği sanal basın toplantısında sözlerine Gerard Houllier’in vefatıyla başlayan Dean Smith, futbol dünyasını yasa boğan Gerard Houllier’in vefatı hakkında düşüncelerini dile getirdi. Smith, “Onunla hiç karşılaşmadım, bu yüzden onunla hiç tanışmadım ama Aston Villa Futbol Kulübü’nde Gerard’dan övgüyle bahseden ve şu an pek çok kalbi kırılmış insan var. Ne yazık ki özlenecek ve tüm ailesine başsağlığı diliyoruz. Bir sezon için buradaydı, sağlık nedenlerinden dolayı sezon bitmeden süreci erken bitirdi ama kesinlikle sadece oyuncularla değil, Villa Park ve Bodymoor Heath’teki personelde de bir etki yarattı. Şu anda antrenman sahasında kesinlikle kasvetli bir hava var. Hayranların Gerard’ı hak ettiği şekilde uğurlayamayacak olması bir hayal kırıklığı ama eminim ki hepsi bunu evlerinde yapacaklar. Kesinlikle siyah kolluklar giyeceğiz ve oyun için planlanmış bir dakikalık alkış var. Ona saygımızı sunacağız” diye belirtti.

“YAKALADIĞI ŞANSLARI İYİ DEĞERLENDİRİYOR”

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Wolves maçında galibiyet golünü atan Anwar El Ghazi’nin durumu ile sözlerine devam eden Smith, oyuncusunun yakaladığı şansları iyi kullandığını vurguladı. Smith, “Anwar bu sezon Jack, Trezeguet ve Traore ile yarışıyor ve şimdiye kadar kadroya girmekte zorlanıyor. Ama ne zaman şans bulduysa, iyi oynadı. O üst düzey bir oyuncu, bunu biliyoruz, bu ligde olmamızın en büyük nedenlerinden biri. Gol ve penaltı ona iyi gelmiş olacak, sahaya çıkıp bu golü atarak kesinlikle güvenini artırdı. Son iki hafta içinde kesinlikle eğitimde takıma geri dönme isteğiyle, uygulamasında ve eğitim tutumunda belirgin bir farklılık gördüm. Sosyal medyaya gelince, oyuncuların çoğu sosyal medyadan çıkarsa mutlu olurum, ben kendimde değilim. Oyuncularımın zihinsel sağlıkları için uzak durmaları hoşuma gider” dedi.

“SON PERFORMANSLARI HER ŞEYİ GÖSTERİYOR”

Son olarak oynanacak olan Burnley maçını da değerlendiren tecrübeli teknik adam, takımının sahada dikkatli olmasını istedi. Smith, “Burnley sezona istediği gibi başlayamadı, bunu herkes gördü ve Sean Dyche bu durumun farkındaydı. Son performanslarına bakın. Manchester City karşılaşmasında kendi oyunlarını sahaya yansıttılar, Arsenal’e karşı hak ettikleri galibiyeti aldılar. Kesinlikle bizim için kolay olmayacak ve bundan dolayı her dakika dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk