Sissoko devam dedi!

Tottenham’ın orta saha oyuncusu Moussa Sissoko, takımı ile 2023 yılına kadar sürecek yeni bir sözleşme imzaladı.

2016 yılından Newcastle’dan Tottenham kadrosuna katılan Sissoko, takımı adına tam 132 maçta görev aldı. 30 yaşındaki oyuncu, geleceğini Tottenham’a adadığı için kendini gururlu hissettiğini belirtti.

Tottenham’ın sitesine konuşan Sissoko, “Takımımla yeni bir sözleşme imzaladığım için gururlu hissediyorum. Bu anlaşma, bana inandıklarını ve benimle mutlu olduklarını gösteriyor. Umarım kulübüme uzun yıllar boyunca hizmet edebilirim ve birkaç kupa kazanabiliriz. Yeni sözleşmemden memnunum. Ailem ve arkadaşlarım çok mutlu oldu. Çünkü yeni başlangıçların benim için zor olduğunu biliyorlar fakat ben asla pes etmedim. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Futbola başladığım günden beri yanımdalar ve bana destek oldular” dedi.

Sözlerine Pocchetino’nun ona yaklaşımından ve takımdaki rolünden bahsederek devam eden Sissoko, “Ben artık 30 yaşındayım ve kendimi sahada bir lider gibi hissediyorum. Takıma yeni katılan ve takımda yer alan genç isimlere yardım edebilmek için çabalıyorum. Bu hem onlar için hem benim için iyi olacak. Deneyimli isimlerden bir şeyler öğrenmek her zaman önemlidir, ben böyle yapıyorum ve yapmaları için çabalıyorum” diye konuştu.

Leave a Comment