Sır Alex Ferguson Old Trafford’a geri döndü

Manchester United’ın efsanevi menajeri Sir Alex Ferguson geçirdiği beyin ameliyatının ardından ilk kez Old Trafford’a döndü.

Efsanevi menajer mayıs ayında evde düştükten sonra geçirdiği beyin kanaması sebebiyle acil olarak ameliyata alınmış ve başarılı bir operasyon geçirmişti. Temmuz ayında olumlu geçen tedavi sürecinin ardından bir video yayınlayan ve kendisiyle ilgilenen sağlık görevlilerine teşekkür eden Ferguson tedavinin ardından bugün ilk kez Old Trafford’daki yerini aldı.

76 yaşındaki menajerin gündelik hayatına dönmesinde hiçbir sorun kalmamasının ardından Old Trafford’da Manchester United-Wolverhampton maçını takip etmesi hem kulübü hem taraftarları mutlu etti. Konu hakkında Mourinho; “Herkes için inanılmaz güzel bir haber. Bu sadece Manchester United taraftarları için değil herkes için geçerli.” sözleriyle yaşadıkları mutluluğu ifade etti.

Maç öncesi Manchester United kulüp televizyonuna konuşan Alex Ferguson ise; “Geri dönmek çok güzel. Açık konuşmak gerekirse uzun süren bir yolculuktu ama ilerlemeye devam ediyorum. Oğlumun ve doktorların söylediklerini uyguluyorum. Her şey iyi gidiyor.” şeklinde konuştu.

Old Trafford’a geri dönmenin hissettirdikleriyle ilgili de konuşan Sir; “Stada geri dönebilmek çok güzel ve bir o kadar da duygu dolu oldu. Buraya dönebilmem için biraz zaman geçmesi gerekiyordu ve bu dört gözle beklediğim bir şeydi. Maça gelmeden önce doğru zamanı belirlemek ve yeteri kadar dinlenmiş olmak çok önemliydi.” Diyerek Old Trafford’u ne kadar özlediğini dile getirdi.

İskoç çalıştırıcı Manchester United’ın başında geçirdiği 26 yılda 38 kupa kazanarak adını tarihe altın harflerle yazdırmıştı. Bu 38 kupanın içine 13 Premier Lig ve 2 Şampiyonlar Ligi sığdıran Ferguson kulüp tarihinin tartışmasız en büyük ismi olarak kabul ediliyor.

Kaynak: skysport.com