Sinclair: “Manchester City, Kane yerine Tammy’e odaklanmalı!”

Eski Manchester City oyuncusu ve günümüz TalkSport yorumcusu Trevor Sinclair, Manchester City’nin Harry Kane yerine Tammy Abraham’ı tercih etmesi gerektiğini söyledi.

TalkSport’ta düşüncelerini belirten Sinclair, Harry Kane için ödenecek yüksek bonservis yerine Tammy Abraham ile geleceğe yatırım yapılmasının daha doğru bir hamle olacağını vurguladı. Sinclair, “Yeterince genç bir oyuncu, Pep Guardiola’nın koçluk yeteneği ve çevresindeki takım arkadaşlarıyla birlikte daha iyi olacaktır. Tammy transfere uygunluk açısından en iyi oyuncu. Aston Villa’da geçirdiği sezondan sonra Chelsea’ye geri döndü ve çok iyi bir performans sergiledi. Her şeyini geliştirmeye çalışıyor, o bir bitirici. Hiçbir oyuncu mükemmel değildir, özellikle 22 veya 23 yaşında, ancak Tammy adına her şey olumlu ilerliyor. Kesinlikle Manchester City’de görmeyi çok isteyeceğim biri olurdu. Onun transfer şansını Kane’den daha fazla buluyorum. Hem ücret hem potansiyel açısında daha doğru olabilir” diye konuştu.

Chelsea altyapısının ürünü olan Tammy Abraham, U23 takımına yükselmesinin ardından sırasıyla Bristol City, Swansea City ve Aston Villa takımlarında kiralık olarak forma şansı buldu. Aston Villa’daki kiralık kontratını tamamlayıp, geri dönmesiyle Chelsea kadrosunda şans yakalamaya başlayan genç oyuncu, iki sezondur giydiği Chelsea formasıyla 79 maçta yer aldı ve 30 gol, 12 asistlik katkı sağladı.

Adı Manchester City ile anılan ve şampiyonluklar yaşamak için Spurs’ten ayrılmayı kafasına koyan Harry Kane için Tottenham minimum 150 milyon poundluk bir teklif bekliyor. Tammy Abraham’ın ise maksimum 40 milyon sterlin karşılığında transferine onay verilmesi bekleniyor. Abraham’ın adı aynı zamanda Arsenal’e de anılıyor.

Kaynak: https://talksport.com/