Silva, “Geleceğim ile ilgili bir ültimatom yok!”

Everton menajeri Marco Silva, basın toplantısında yönetimden geleceği hakkında asla bir ültimatom almadığı konusunda ısrar etti ve bunu düşünerek zaman kaybetmediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta alınan Norwich mağlubiyetinin ardından kesin olarak takımdan ayrılması beklenen Marco Silva, tüm eleştirilere rağmen görevinin başında olacağını vurguladı. Norwich’e karşı alınan mağlubiyetin ardından Everton taraftarları yüksek protestolara imza atmıştı ve Silva’nın kesin olarak gönderilmesi gerektiğini savunmuştu.

Bu hafta Leicester City’e konuk olacak olan Everton menajeri maç öncesi basın toplantısında, “Yaşanan süreci düşünerek asla zaman kaybetmiyorum. Odak noktam oyuncularım ve değiştirebileceklerimiz üstünde duruyor. Aklımda neden kazanamadığımız ve kazanmak için neler yapmamız gerektiği düşünceleri yer alıyor. Spekülasyonları okumak veya görmek günümün bir parçası değil. Söylentiler hakkında bir şeyler biliyorum ama onlar günlük rutinimde yok” ifadelerini kullandı.

Son 9 karşılaşmda sadece 2 galibiyet alabilen Everton’ı ise zorlu bir fikstür bekliyor: “Leicester City, Liverpool, Chelsea, Manchester United, Leicester City (Lig Kupası) , Arsenal.”

Zayıf formlarına rağmen, Everton futbol direktörü Marcel Brands, Silva’ya güven duyduklarını ve kulüpteki herkesin bir araya geldiğini, sonuçları düzeltmek için birlikte çalıştığını söyledi.

Leave a Comment