Sheffield United kaleci transferini tamamlıyor!

Sky Sports, Sheffield United’ın kaleci Aaron Ramsdale için verdiği 18,5 milyon sterlinlik teklifi Bournemouth’un gönülsüzce kabul ettiğini belirtti.

Premier Lig’e veda ederek yıllar sonra tekrar alt kademeye düşen Bournemouth, Nathan Ake’nin ardından bir başarılı oyuncusunu daha kaybetmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon Manchester United’dan kiralanarak kadroya katılan Dean Henderson ile başarılı bir sezon geçiren Sheffield United; kaleyi yine iyi bir eldivene teslim etmek istiyor. Dean Henderson’ın geleceği hakkında Manchester United ile bir türlü orta noktada bulaşamayan Sheffield, gözünü lige veda eden Bournemouth kalecisi Aaron Ramsdale’e dikti.

Sheffield United altyapsının ürünü olan Aaron Ramsdale 2017 yılında 1 milyon poundluk transfer ücretiyle Bournemouth yolunu tutmuştu. Bournemouth’un lige vedasını fırsata çevirmek isteyen Sheffield, eski oyuncusunu tekrar kadrosuna katmak için çalışmalarını hızlandırdı. 2024 yılına dek Bournemouth ile sözleşmesi bulunan Aaron, Bournemouth’un Premier Lig’e veda etmesinden ve eski takımından teklif almasından dolayı transfer sıcak bakıyor.