Sheffield kadroyu gençleştiriyor!

Sheffield United, Derby’den Max Lowe ve Jayden Bogle’i bonservisleriyle, Chelsea’nin genç savunma oyuncusu Ethan Ampadu’yu ise kiralık olarak kadrosuna kattı.

Max Lowe ve Jayden Bogle için Derby’e 15 milyon sterlin ödeyen Sheffield United, oyuncuların transferlerini müjdeyle duyurdu. Takıma katılan iki oyuncu hakkında görüşlerini bildiren takım patronu Wilder, “Şampiyona öncesi bizim için harika bir işe alım oldu. Yerler için rekabet sağlayacak bazı genç oyuncular getirmek istedim. Jayden ve Max, George (Baldock) ve Enda (Stevens) üzerinde büyük bir baskı oluşturacaklar. Doğru karakterleri, doğru tip oyuncuları, atletik ve teknik olarak çok iyi olanları seçmemiz önemliydi, her ikisi de modern kanatlar ve onlarla çalışmayı dört gözle bekliyorum. Neye ihtiyacımız olduğuna dair net bir planımız ve tanımlamamız var ve hala bu süreçten geçiyoruz. Sadece oyuncularla sözleşme imzalamıyoruz, onları ihtiyaçlarımıza göre seçiyoruz” dedi.

Geçtiğimiz sezonu RB Liepzig’de kiralık olarak geçiren genç oyuncu Ethan Ampadu’yu da kadrosuna katan Sheffield, rotasyonu oldukça gençleştirdi. Genç oyuncu Bundesliga temsilcisinde fazla forma şansı bulamadığı için bu sezon daha çok oynamak istediğini dile getirmişti. A takım deneyimi için Chelsea’den ayrılan ve Sheffield United’ın yolunu tutan genç oyuncuyu değerlendiren Chris Wilder, transferde yardımcı olan Chelsea’ye de teşekkür etti. Wilder, “Ethan, Chelsea için olağanüstü bir genç oyuncu ve onun imzasını almak için gerçekten çok çalıştık. Bunun gerçekleşmesine yardımcı oldukları için Frank Lampard’a ve Chelsea’deki insanlara teşekkür etmeliyiz. Onlarla iyi bir ilişkimiz var ve ona iyi bakacağımızı biliyorlar. Ethan için önemli bir sezon ve bizim için Premier Lig’de oynaması herkes için iyi bir hamle. Gruba pek çok özellik katıyor ve iki, üç sezondur takip ettiğimiz biri” ifadelerini kullandı.