Shae Hutchinson için Norwich omuz omuza!

Norwich City’nin 19 yaşındaki oyuncusu Shae Hutchinson, Premier League rüyasını sürdürmek için yeni bir böbreğe ihtiyaç duyuyor. Genç oyuncu yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen yeni bir böbreğe ihtiyaç duymasının hayallerini engellemeyeceğine dair söz verdi.

19 yaşındaki oyuncu Alport Sendromu olarak adlandırılan bir hastalığa sahip. Geçmişte babası tarafından kendisine bağışlanan böbreğin çalışma oranı ise %17’lere gerilemiş durumda. Tüm bu sürece rağmen inancını kaybetmeyen genç oyuncu, yaşadığı tüm olumsuzluklara adapte olmayı öğrendiğini söyledi. Henüz 16 yaşındayken Arsenal’den Norwich’e katılan ve Premier Lig hayalleriyle hayata tutunan Hutchinson, “Hiçbir şeyin yoluma girmesine asla izin vermeyeceğim. En başından beri kararlıydım. Hayallerini kovalamalısın, pes edersen kaybedersin. Sağlık futboldan önce gelir. Bunu biliyorum. Ama 90 dakika oynayamamam beni sinirlendiriyor çünkü herkesten daha çabuk yoruluyorum. Ama bunu anlamalıyım ve anlıyorum” diye konuştu.

Sağlık sorunlarını hayallerinden vazgeçtirilmek zorunda bırakılır korkusuyla saklayan fakat Norwich City tarafından tahmin edemeyeceği bir destek aldığını söyleyen Hutchinson’a Norwich U23 menajeri David Wright’tan destek geldi. David Wright, “O gerçekten futbolcu olmak istiyor. Bize ondan alınacak olan gerçeği söyleriz diye korktu. Şimdi durumun böyle olmadığını anlıyor. Futbol kısmı ikinci planda. Böbrek nakli gerekiyor çünkü kendi sağlığı açısından çok, çok ciddi şeyler” dedi.

Norwich menajeri Daniel Farke’de her şeyin fakında olduğunu ve bu yaşanılanların üstünden gelineceğine inandığını belirtti. Oyuncularını sadece bir iş personeli olarak görmediğini dile getiren Farke; “Onları sadece bir iş parçası olarak yargılamak doğru değil. Elbette hepimiz başarılı olduklarında mutluyuz ve Norwich City için büyük bir etkisi olabilir, ama biz her zaman onları öncelikle insan olarak görmeliyiz. Onların yanında olmalıyız ve bence Shae en iyi ellerde” diye belirtti.

Leave a Comment