Sezonun ilk ödülleri sahiplerine ulaştı

Premier Lig’de ilk ayın tamamlanmasıyla birlikte ödüller sahiplerine ulaştı. Tottenham oyuncusu Lucas Moura ve Watford patronu Javi Gracia ödüllerini aldı.

Tottenham Hotspur’un başarılı kanat oyuncusu Lucas Moura attığı üç gol ve başarılı performansı sonucu Premier Lig’de Ayın Oyuncusu ödülünün sahibi oldu. Geçen sezon devre arasında takıma katılan Brezilyalı oyuncu, Mauricio Pochettino’nun sistemiyle adeta eski günlerine döndü. Başarılı futbolcu özellikle Manchester United deplasmanında oynadığı harika futbol ile Tottenham için ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Watford patronu Javi Gracia, takımının gösterdiği harika performansın ödülünü aldı. Sezona dörtte dört ile başlayan Watford, rüya olarak nitelendirilen bir sezon başlangıcı gerçekleştirdi. Javi Gracia, Premier Lig’in ilk dört haftasının tamamlanmasının ardından Ayın Menajeri ödülünün sahibi oldu. Sezonun ilk 4 haftasında Brighton, Burnley, Crystal Palace ve Tottenham’ı geçen Watford’a övgüler yağdı. Aldığı ödül sonrası açıklamalarda bulunan Gracia, “Çok memnunum. Bu ödül, aldığımız sonuçların bir sonucudur ve bu, herkesin çalışmasından kaynaklanmaktadır.” dedi.