Seri mağlubiyetlerin ardından Ancelotti’den savunma eleştirisi!

Everton‘ın başarlı teknik patronu Carlo Ancelotti, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında takımı hakkındaki düşüncelerini belirtti. Ancelotti, Richarlison’un cezasını tamamladığını ve sahada olacağını da duyurmuş oldu.

Sezona hızlı bir başlangıç yapmasına rağmen son haftalarda aldığı peş peşe mağlubiyetlerle soru işaretlerine neden olan Everton‘da manejer Carlo Ancelotti, yaşanılan durumu değerlendirdi. Oyuncularını ve takımın içinde bulunduğu süreci yorumlayan İtalyan teknik adam önemli açıklamalara imza attı.

Richarlison’un üç maçlık cezasını tamamlandığına dikkat çeken Carlo, “Richarlison orada olmadığı için son üç maçı kaybetmedik, farklı nedenlerimiz vardı. Eğer bir savunma oyuncusu olsaydı, bunu diyebilirdim ama onun yokluğundan dolayı maçları kaybetmedik. O bir golcü ve sahip olduğumuz sorun, son üç maçta düzgün savunma yapamamamızdı. Bir tepki almak istiyoruz, sezon başında yaptığımız gibi iyi oynamak için geri gelmek istiyoruz. Üzerimizde baskı olacak ve olmalı çünkü son üç maçta iyi bir performans gösteremedik. Ancak Richarlison bizim için çok önemli, en iyi oyunculardan biri. Kalitesi var, her şeye sahip. Zirvede olmak için gereken tüm becerilere sahip. Gerçekten ciddi ve gerçekten profesyonel. Yakında zirvede olabilir, dönmesinden dolayı mutluyuz. Son haftalarda kaybetme nedenimiz, kesinlikle savunma. Bu konuyu düzeltmemiz ve hırslanmamız gerekiyor. Richarlison’un yokluğundan ziyade buna odaklanmalıyız. O artık geri dönüyor ama savunma hala aynı kalmamalı” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Ancelotti, Allan ve James Rodriguez de dahil olmak üzere Everton’ın uluslararası görevde olan diğer tüm oyuncularının kulübe zarar görmeden döndüğünü söyledi. Carlo, “İyiydiler, negatif test ettiler [COVID-19]. Bugün antrenmanda yer aldılar. Sorunları yok gibi görünüyor. Oldukça formdalar, seyahatten biraz yoruldular, ancak Pazar gününe kadar iyileşmek için vaktimiz var. İyileşmek için bir gün daha olması gerçekten önemli, özellikle dün uluslararası görevden geri dönen oyuncular için” diye belirtti.

Jean-Philippe Gbamin’in yaşadığı sakatlığa da değinen Carlo Ancelotti, “İyileşmesinin son bölümünde olduğunu ve iki, üç hafta içinde antrenmanlara döneceğini düşünüyoruz. Oynamak için günleri sayıyor” dedi.