Selhurst Park’ta Chelsea Kante ile güldü

Premier Lig’in 20. haftasında Crystal Palace, Selhurst Park’ta Chelsea’yi ağırladı. Konuk ekip Chelsea Kante’nin golüyle rakibini 1-0 mağlup etti.

Maçın ilk yarısında Chelsea ağırlığını koymasına rağmen golü bulamadı. Ev sahibi ekip ise ilk yarı etkisiz bir oyun ortaya koydu. İlk yarının verilerine bakarsak Chelsea’nin ağır üstünlüğünü görebiliriz. Chelsea 9 gol denemesine girerken sadece 2 şutu kaleyi buldu. Crystal Palace ise sadece 1 gol denemesinde bulundu ve isabetli şut kaydedemedi.  İlk yarı topla oynama oranlarında da beklendiği gibi Chelsea’nin üstünlüğü vardı. Konuk ekip yüzde 65’le topla oynarken ev sahibi yüzde 35’te kaldı. İlk yarıda gol sesi çıkmadı ve eşitlik bozulmadı.

Maçın ikinci yarısında da futbolseverler tatmin olmadı ve her iki takım da sahaya istediği futbolu yansıtamadı. Maç saati 51’i gösterirken Chelsea’de sahneye Kante çıktı ve adeta takımına hayat verdi. David Luiz’in savunma arkasına harika pasıyla topla buluşan Fransız oyuncu ceza sahası içinde yerden yaptığı vuruşla takımını öne geçirdi. Geri kalan dakikalarda da ilk yarıda olduğu gibi iki takımda gol yollarında etkisiz kaldı ve Kante’nin golü maçın skorunu belirledi. Her iki takım da beklentilerin çok altında kalarak ikinci yarı sadece 3 şut denemesinde bulundu.

Chelsea aldığı galibiyetle puanını 43’e yükseltti. Crystal Palace ise 20 hafta sonunda 19 puanda kaldı. Sarri’nin öğrencileri 5. sırada yer alan Arsenal ile puan farkını 5’e çıkartmış oldu.