Sean Dyche transfer konusunda sitem etti!

Burnley patronu Sean Dyche, Liverpool maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısında deneyimli menajere gelen ilk soru ise potansiyel transferler hakkında oldu. Kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Dyche, “Olası durumlarla ilgili haberleri bekliyorum ama yakın bir şey yok. Üzerinde çalışmaya çalıştığımız birkaç şey var. Hiçbir şekilde netlik yok, bekliyoruz. Oyuncuları almak her zaman bir aciliyet sonucu oluşuyor. Her menajer size ideal olarak sezon öncesi oyuncuları istediklerini söyleyecektir. Burada çok nadiren olur. Burada geçirdiğim süre boyunca, genellikle transferler geç oldu ve genellikle meydana gelen durumlar, diğer kulüplerden taşınanlar ve piyasanın çalışma şekli sonucunda altüst oldu. Kulağımızı sağlam tutmalı ve önümüze çıkan fırsatlara hazır olmalıyız. Kulüp bu konuda kendini doğru yolda tutmaya çalışıyor. Genellikle insanların istediği parayı ödemeniz gerekir ve sonra istediğiniz kişiyi alırsınız. Parayı ödemezseniz oyuncuları alamazsınız. Süreç bu şekilde ilerliyor” dedi.

Transfer konusunun ardından takımının bütçesine de değinen Sean Dyche, “Genellikle konuştuğunuzda, üzerinde çalıştığımız rakamlardan bahsetmiyorsunuz. 30 milyon sterlin, 40 milyon sterlin, 50 milyon sterlin, 60 milyon sterlin yukarılardan bahsediyorsunuz. Büyük kulüplerdeki menajerlerin harcadıkları paralara bakıyorum, onları izliyorum ve şimdi 25 milyon, 30 milyon sterline oyuncular aldıklarını görüyorum. Bizim getirmek istediğimiz oyuncular bizimle gelişebilen, bizi etkileyebilen ve bizimle hareket edebilen oyuncular olmalılar. Sahip olduğumuz kaynakları doğru kullanmalıyız” diye vurguladı.

Hafta sonu oynanacak Liverpool maçı hakkındaki görüşlerine geçmeden önce gelen bir başka soru ise geçtiğimiz sezon Liverpool’a karşı aldıkları galibiyetten oldu. Geçen sezon kazandıkları maçın hatırlatılması üzerine Dyche, “Bunun bizi daha iyimser yaptığını düşünmüyorum. Onları geçen sezon çok iyi bir zamanda yakaladık ve çok iyi oynadık. İhtiyacımız olan denklem zaten bu. Kazanmak istiyorsak aynı denkleme sahip olmamız gerekecek” diye belirtti.

Oynanacak zorlu maç hakkında görüşlerini sürdüren Dyche, “Çoğu taraftarın yaptığı gibi, her zaman takımlarını koruyan ve onların arkasında olan iyi bir hayran kitlesine sahipler. Herkes gibi oyuncularının sahaya çıkmasını bekliyorlar. Böyle yerlerde kazanmak her zaman zor olmuştur, yine zor olacak. Geçen sezon bazı sakatlıklar yaşadılar, özellikle Van Dijk’i kaybettiler ve belki daha yavaş bir dönemde onları yakalayıp bir maç kazandık. Bunu tekrar yapmanın herhangi bir garantisi yok! Onlara karşı sıkı çalışmak zorundayız, başka bir yolu yok. Topa sahip olduğumuz anları doğru kullanmalıyız, bunu yapamazsak bizi cezalandıracaklardır” diye konuştu.

Kaynak: http://www.burnleyfootballclub.com/