Sean Dyche, Tarkowski’ye güveniyor!

Burnley patronu Sean Dyche, transfer döneminin gözde isimlerinden James Tarkowski’nin takımda kalacağından emin olduğunu söyledi. Dyche, Tarkowski hakkındaki düşüncelerinin ardından takımının ekonomik anlamda güçsüz olmasından dolayı transfer döneminde zorlandıklarını da vurguladı.

Uzun süredir West Ham ile anılan Tarkowski’nin ayrılmasını beklemediğini dile getiren Dyche, “Oyuncularımızı evde tutmak istiyoruz, bu kesin. James Tarkowski’nin burada olmadığını düşünerek başka bir şey planlamıyorum. O çok iyi bir oyuncu ve uzun bir süredir bizimle çalışmaya devam ediyor. Daha önce de belirttiğim gibi, herhangi bir oyuncunun neden şu anda buradan ayrılacağını anlamıyorum. Rakamlar bunun bile dikkate alınması için önemli” dedi.

Transfer döneminin en kısıtlı takımı olarak dikkat çeken Burnley’nin transfer politikasını değerlendiren Dyche, ekonominin transferde kendisini kısıtladığını tekrar dile getirdi. Dyche, “Asıl zorluk finans, burada her zaman zor olmuştur. Bu bir meydan okuma, sözleşme yenilemeyen oyuncuları kaybettiğimiz için grubun takviyeye ihtiyacı var. Bakıyoruz, ancak finansmana baktığınızda gerçekten kolay bir durum değil. Burada sahip olduğumuz duruma meydan okuyabilecek oyuncuları getirmede iyi bir iş çıkardık. Kaybettiğimiz oyuncular gibi sözleşmesi tamamlanan ya da düşük maliyetli isimlere yöneldik. Bunu yapmanın bir yolunu bulduk ve bulmaya devam etmeliyiz, meydan okuma her sezon daha da zorlaşıyor” diye konuştu.