Sean Dyche: “Taraftarların yanımızda olması bize güç veriyor!”

Burnley patronu Sean Dyche, ligin ilk haftasında karşılaşacakları Brighton maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında taraftarlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Taraftarların futbola geri dönüşüyle hissettiği tutkuyu dile getiren Dyche, Turf Moor’da tekrar bir bütün olacakları için heyecanlı olduğunu söyledi. Dyche, “Kalabalığın geçmişte bize getirdiği enerjiyi kesinlikle istiyoruz. Bunun hızlı bir şekilde geri dönmesini istiyoruz ve pozitif enerjiyi bekliyoruz çünkü yeri geldi bizi desteklediler yeri geldi bizim için sakin kaldılar. Taraftarlarımızın yanımızda olması bize her zaman güç verdi. Burada geçirdiğim yıllar boyunca harika bir destek üssü oldular ve biz bunu geçtiğimiz sezon kaçırdık. Bu sezonda devam eden birçok başarıda rollerini oynamaları için onları kesinlikle tekrar ağırlamak istiyoruz.” dedi.

Sözlerine devam eden Dyche, taraftarlara rağmen oynanacak olan maçta işleri ciddiye almaları gerektiğine de değindi. Taraftarlar sayesinde iç saha form grafiklerini düzelteceklerine inanan Dyche, “Geçen sezon hepimiz deplasman farkı gibi şeyler hakkında konuştuk. Büyük resimde bu ilginç olacak. Fotoğrafımızda iç saha formumuzun eski haline döndüğünden emin olmak istiyoruz çünkü birçok sezonda güçlüydü. Bence bunda bir şey var, evimizde oynadığımızda taraftarlar bize yardım ediyor. Ama maçları hak ederek kazanmak zorundasın. Sadece bunun olmasını bekleyemezsin. Sahada elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız. Taraftarlarımız katıldı diye bekleyip, onlar da katıldı diye kazanmamızı umamayız. Bunu sağlamak zorundayız. Ancak taraftarların desteğinin bize ek bir avantaj sağladığını söylemek doğru olur” diye konuştu.

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com