Schmeichel, “Ederson ligin en iyisi!”

Leicester City’nin başarılı kalecisi Kasper Schmeichel, Manchester City’li Ederson’u Premier Lig’deki en iyi kaleci olarak değerlendirdi.

Manchester City ve Leicester City arasındaki karşılama öncesi dikkatler iki takımında kalelerine yöneldi. Şampiyonluğa kenetlenmiş Manchester City ile Brendan Rodgers’ın gelişiyle yükselişe geçen Leicester City bugün saat 22:00’da karşı karşıya gelecek.

Etihad Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma öncesi basının karşısına geçen Kasper Schmeichel, Manchester City’nin Brezilyalı kalecisi hakkında düşüncelerini ifade etti. Schmeichel, “Ederson, Ter-Stegen ve Oblak ile birlikte dünyanın en iyi üç kalecisinden biri, benim için uzun zamandır bu böyle. Ona fazlasıyla saygı duyuyorum. Onun oyun tarzı fazlasıyla cesurca. Onun kalede olmasıyla City daha baskın ve istekli oynuyor. Oyun içinde üstünde olan yükler fazlasıyla ağır, bir hatasıyla neler olabileceğinin farkında. Bunları düşündüğüm zaman onun bu lig için en iyi kaleci olduğunu söylemekte zorlanmıyorum” diye konuştu.

Oynanacak maç hakkında da düşüncelerini ifade eden Schmeichel; “Şampiyonluk için oynanacak maç fazlasıyla önemli. Bizim tarafımızdan baktığınızda gerçekten her şey bize de bağlı diyebiliriz. Şampiyonluk yarışını etkileyecek bir konumda olduğumuzu görüyorum. Rodgers’ın gelişiyle bazı şeyler değişti. Değişim devam ettiği sürece bazı takım formatına girebilirsiniz, bunu için uğraşıyoruz. Yükselişimizi uzun zamanlara yaymak istiyoruz, bunun farkındayız” dedi.

Brezilyalı Ederson geçtiğimiz sezon başında Benfica’dan 40 milyon avro karşılığında Manchester City’nin yolunu tutmuştu.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment