“Sarrı’nin harika olduğunu söylemek kolay!”

Eden Hazard, “harika menajer” Maurizio Sarri’ye övgüde bulundu, ancak Chelsea’nin olası bir kötü büyüye girmesiyle birlikte İtalyan çalıştırıcıya nasıl yaklaşımda bulunulacağına “göreceğiz” şeklinde yorum yaptı.

Maviler, Temmuz ayında Antonio Conte’nin yerini alan Sarri ile Premier Lig’de, pazar günkü 0-0’lık West Ham karşılaşmasına kadar beş maçı da kazanmıştı.

Hazard, Sarri ile altı Premier Lig karşılaşmasında 5 gol atıp 2 asist yapmasıyla birlikte Skysports muhabirlerinin sorduğu, yeni antrenörün ile hayattan zevk alıyor musun sorusuna “Tabii ki.” cevabını verdi.

Açıklamalarına devam eden Hazard, “Topu tutmaya çalışıyoruz; eğer bir hücum oyuncusuysanız sadece topu tutmak istersiniz. Çok sayıda geçiş oyunu deniyoruz ve bununla bolca şans yaratıyoruz. Dün biraz sıkıntı çektik (West Ham’a karşı) fakat sanırım sezonun başlangıcı harikaydı. Maurizio ile ilgili, harika bir menajer olduğunu söyleyebilirim ancak maç kazandığınızda bunu söylemek kolay. Kötü bir anda göreceğiz. Elbette o harika bir menajer ve bunu tüm dünyaya gösterdi.” diye belirtti.