Sarrı rekortmen menajerlerin arasına girmeyi hedefliyor

Premier Lig bu sezon dünyaca ünlü menajerlerinin arasına yenilerini ekledi. Bunlar arasında en çok gündem yaratan ise hiç şüphesiz İtalyan çalıştırıcı Maurizio Sarri oldu. Hem kişiliği hem de antrenörlüğü ile son yılların en çok takip edilen ve beğenilen teknik direktörleri arasında yer alan Sarri, başarılı Napoli kariyerini sonlandırarak vatandaşı Antonio Conte’nin ayrıldığı Chelsea’nin başına geçti.

Yeni menajeriyle yeni sezona başlayan Maviler ilk dört maçından da galibiyetle ayrılarak muhteşem bir başlangıç yaptı. Özellikle yeni transferler Jorginho ve Kovacic’in Kante’ye katılması ile birlikte orta sahadaki baskın oyununu rakibe kabul ettiren Chelsea geride kalan dört maçta en çok isabetli pas yapan takım oldu. Tüm bunlara ek olarak alınan dört galibiyetin bir diğer anlamı ise Sarri’nin Premier Lig’de ilk sezonunu geçiren ve ilk aydaki tüm maçları kazanmayı başaran teknik direktörler listesine girmesiydi.

Sezonun ilk ayında oynanan 4 karşılaşmayı da Premier Lig’deki ilk sezonunda galibiyetle tamamlamayı bugüne kadar 5 farklı menajer başarabilmişti. Jose Mourinho, Guus Hiddink ve Carlo Ancelotti daha önce Chelsea’nin menajerliğini yaparken, Pep Guardiola Manchester City, Craig Shakespeare ise Leicester City’nin başında ilk ayı 4’te 4 ile tamamlamıştı. Son olarak bu isimlerin arasına katılan ise Maurizio Sarri oldu.

İtalyan çalıştırıcı gelen bu başarının ardından bir diğer rekora da ortak olmak istiyor. Zira Chelsea önümüzdeki hafta Cardiff’i ve 15 Eylül’de West Ham United’ı yenmeyi başarırsa Sarri, Premier Lig’e 6’da 6 yaparak başlayan 3. teknik adam olacak.

Bunu daha önce başarabilenler ise 2009/2010 sezonunda Chelsea’yi çalıştıran Carlo Ancelotti ve 2016/2017 sezonunda Manchester City’nin çalıştırıcısı Pep Guardiola olmuştu.