Sarri oyuncularından tepki bekliyor!

Chelsea patronu Maurizio Sarri, pazar günü Manchester City karşısında gerçekleşen 6-0’lık ağır yenilginin ardından oyuncularının tepkisini görmek istediğini belirtti.

Chelsea geçtiğimiz hafta neredeyse kulüp tarihinin en ağır yenilgilerinden birini elde etti ve ilk dördün dışına çıktı.

Avrupa Ligi’nde karşılaşacağı Malmö maçı öncesi İtalyan menajer Maurizio Sarri basının karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulundu. Alınan farklı mağlubiyetin etkisinin ilk iki gün çok ağır yaşandığını belirten İtalyan teknik direktör bu günleri atlamanın kolay olmadığını söyledi. Sarri, “Tabii ki kolay değildi. Fakat yaşananlar gayet normaldi, ağır bir yenilgi oldu bizim için. Malmö maçına çıkmak bizim için kolay olmayacak fakat sahaya çıkmalıyız. İyi oynamak zorundayız. Bu maçı kazanmak istiyoruz hemen tepki vermemiz gerekiyor” dedi.

City maçı sonrası Abramovich’in tepkisinin ne olacağı merak konusu olmuştu. Maç sonrası açıklamalarında ise Sarri faturanın ağır olabileceğinden bahsetmişti. Tüm basının merak içinde olduğu bu dedikoduya rağmen Sarri, Manchester City maçından bu yana Chelsea’nin sabırsız sahibi Roman Abramovich ile konuşmadığını söyledi. Maurizio, “Kulüpten birisiyle konuşmak zorundaydım, her zaman sahibi olmak zorunda değil. Genelde Marina ile konuşuyorum ve benim için yeterli” diye belirtti.

Bournemouth maçındaki uzun soyunma odası konuşmasının tekrar yaşandığını duyuran İtalyan menajer, “Bu hafta da aynı konuşmayı gerçekleştirdik. Maçtan sonraki gün neredeyse 1 saat boyunca tamamen bu durumu konuştuk. Çalışarak sahada en iyi tepkiyi vermek istiyoruz, bu en iyisi” dedi.