Sarri, “Kepa hala birinci kalecim”

Maurizio Sarri, Kepa Arrizabalaga’nın Tottenham’a karşı kaybedilen maçta oyundan çıkmaması üzerine gergin anlar yaşamıştı. İtalyan teknik adam İspanyol file bekçisinin hala Chelsea’de bir numaralı kaleci olduğunu vurguladı. Ayrıca Sarri, Kepa’nın yaptığı davranıştan dolayı kulübe ceza olarak para ödediğini doğruladı.

Geçtiğimiz günlerde oynanan Carabao Kupası finalinde Manchester City’e boyun eğen Chelsea, kötü gidişata Tottenham karşısında son verdi. Özellikle Kepa’nın durumu merak edilirken zorlu maça Caballero tercihi ile başlayan Sarri kara bulutları bir nebze olsun dağıtmayı başardı.

Gelecek hafta oynanacak olan Fulham maçında Kepa’nın kadroda olup olmayacağı sorulduğunda ise Sarri, “Bilemeyiz, fakat o hale benim bir numaralı kalecim” cevabını verdi.

Gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan İtalyan menajer sözlerine şu şekilde devam etti: “Kepa büyük bir hata yaptı ve cezasını ödedi. Yarından itibaren bizimle birlikte olacak, elbette forma şansı bulacak. Gençken hatalar yapılabilirsiniz önemli olan hatalardan nasıl bir ders çıkarttığınızdır. Şu an için yapmamız gereken en iyi şey bu konuyu kapatmamız” diye konuştu.

Son haftalarda eleştirilerin hedefi olan Maurizio Sarri için yolun sonu geldi diye düşünülürken, Chelsea sahasında konuk ettiği Tottenham’ı 2-0’lık skorla geçerek derin bir nefes aldı. Chelsea maç eksiği ile 27 hafta sonunda 53 puan toplama başarısı gösterdi ve dördüncü Arsenal’in 3 puan gerisinde yer alıyor. Chelsea gelecek maçta Craven Cottage’da Fulham ile karşılaşacak.

Leave a Comment