Sarri, “Hazard için 100 milyon £ çok ucuz!”

Chelsea patronu Maurizio Sarri, Eden Hazard için belirtilen 100 milyon sterlinlik ücretin düşük olduğunu ve zor durumda kaldıklarını söyledi.

Dün gece West Ham’a karşı oynanan maçta harikalar yaratan Eden Hazard’ın bu yaz nasıl bir karar alacağı dünya gündemini oyalarken; Chelsea patronu Sarri, yıldız oyuncunun ayrılmasına engel olamayacakları bir durumda olduklarını vurguladı. İtalyan teknik adam Hazard’ın 100 milyon pound karşılığında ayrılmasının komik olacağını, onun gibi bir oyuncu için bu ücretin piyasada çok az olduğunu söyledi. Ucuz fiyata rağmen yıldız oyuncuyu tutma konusunda zorluk çektiklerini belirten Sarri; “Bu fiyat çok ucuz, günümüz piyasasında çok ucuz, Onun gibi bir oyuncuyu bu fiyata satıp yerine birini yerleştirmek gerçekten imkansız. Onu tutmak için hiçbir şey yapamam çünkü kulüpte benimle aynı fikirde. Hazard farklı bir deneyim yapmak istiyorsa onu tutmak imkansız.” dedi.

West Ham United maçında sahada devleşen Belçikalı yıldıza rakip takım taraftarları “Madrid’e gitti!” tezahüratlarında bulunmuştu. Maç sonu kameraların karşısına geçen Hazard bu durum hakkında açıklamalarda bulundu. Hazard, “Her şey yanlış. Sezonun sonuna kadar Chelsea’ye odaklandım. Kararımı bu yaz vereceğim. Şu an sadece ligi ilk dörtte tamamlamak ve Avrupa Ligi’ni almak istiyorum. Şimdi çok iyi bir form yakaladık, üst üste maçlar kazandık. Hem ligde hem Avrupa’da istediğimiz sonuçları elde edebiliriz, bunu başarabiliriz” diye konuştu.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment